Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší kreslící aplikace pro telefony s Androidem, iOS i Windows Phone

Nejlepší kreslící aplikace pro telefony s Androidem, iOS i Windows Phone

Dotykové smartphony jsou svébytnou platformou, na které spousta aplikací a her už z podstaty věci nemůže pořádně fungovat, nebo fungovat může, ale až po obrovských změnách v ovládání a zásazích vývojářů do samotných principů a náležitostí.

Naštěstí pro nás (a pro vývojáře samozřejmě také) oproti tomu existují i typy aplikací a her, které dotykové platformě sednou jako zadek na hrnec. Do této skupiny mimo jiné patří i kreslící aplikace a to zvlášť při spojení se šikovným stylusem.

Některé kreslící aplikace jsou velmi povedené a dovolí vám kreslit mnohem pohodlněji nežli byste kreslili myší do počítače. Díky možnosti rychlého a nenáročného mazání nežádoucích čar i celých vašich výtvorů včetně funkce vrátit se o krok (či několik kroků) zpět, nebo naopak vpřed, pak může být kreslení na tabletu i mnohem pohlednější, nežli kreslení na klasickém papíru.

Výhody kreslení na dotykových zařízeních už jsme vyjmenovali, pojďme se tedy pustit k samotným výhodám jednotlivých kreslících aplikací. Těch jsme do našeho dnešního článku vybrali hned 16, přičemž mezi nimi najdete zástupce kreslících aplikací pro Android, iOS i Windows Phone a to jak v jednodušším, tak i v profesionálním provedení. Ať už máte kreativního ducha a chuť experimentovat, nebo je kreslení rovnou vaším zaměstnáním, mezi vámi a touto činností proto nestojí už vůbec nic.

SketchBook Express

SketchBook Express je vysoce profesionální kreslící aplikace, která se pro svou komplexitu nehodí do rukou začínajícím hráčům. Upřímně řečeno – v té nabídce různých možností by se laici ztratili. Pokud však o kreslení něco víte, rozhodně si SketchBook Express skvěle užijete. Ukázka aplikace je k dispozici zdarma, pokud budete spokojení, můžete si ji zakoupit.

sketchbook-express

[appbox googleplay com.adsk.sketchbookhdexpress&hl=cs]

[appbox appstore 410871280]

Drawing Desk:Draw Paint Sketch

Drawing Desk:Draw Paint Sketch je jedna z přístupnějších kreslících aplikací stojící někde na pomezí SketchBook Express a obyčejné kreslící aplikace. Aplikace má velmi přívětivé uživatelské rozhraní a spoustu možností, jak svému obrázky vdechnout požadovaný tón. Potěší i možnost vytvoření dílo rychle sdílet na sociálních sítích typu Facebook.

drawing-desk

[appbox googleplay com.axis.drawingdesk.v3&hl=cs]

[appbox appstore 588358613]

Procreate

Výhradně iOS kreslící aplikace Procreate nabízí širokou paletu profesionálních nástrojů zabalenou do velmi přístupného uživatelského prostředí, což znamená, že si v ní s trochou trpělivosti vyhrají i naprostí začátečníci. Tvůrci nedávno přišli s pokračováním Procreate 2, to se však z nějakého důvodu z App Storu momentálně ztratilo.

procreate

[appbox appstore 425073498]

Adobe Photoshop Touch

Pokud jste s Photoshopem ještě nikdy nedělali, nyní je pravá chvíle na to začít. Klasika mezi klasikami se namísto obyčejného kreslení soustřeďuje na dokreslování a další zajímavé úpravy fotek. Pakliže se tedy chystáte přikrášlit fotografie z dovolené, nebo fotky na seznamce posílané, víte na koho se otočit! Jednodušší variantou Adobe Photoshop Touch pro WP je Adobe Photoshop Express.

adobe-photoshop

[appbox googleplay air.com.adobe.pstouch&hl=cs]

[appbox appstore 495716481]

[appbox windowsphone 2ba43182-ba12-42c0-b503-158284f48bf8]

Tayasui Sketches

Jednoduchá aplikace pro iOS, která vás s obrázky sice nenechá čarovat, na druhou stranu ale nabízí vše, co ke svému čmárání potřebujete. Z toho vyplývá, že aplikace je vhodná pro laiky a lidi, kteří nemají přehnané ambice.

Tayasui Sketches

[appbox appstore 641900855]

Inspire Pro

Už z názvu lze vyčíst, že aplikace je určená profesionálům, co ale nevyčtete je schopnost aplikace skvěle imitovat různé kreslící nástroje, takže výsledek je (pokud kreslit umíte, samozřejmě) a dvě třídy lepší, nežli dokáží běžné kreslící aplikace. Tomu bohužel odpovídá i cena, která se vyšplhala na necelých 10 dolarů. Na druhou stranu je to skvělá investice.

inspire_drawing

[appbox appstore 465243576]

[appbox appstore 355460798]

ASKetch

 

Jednoduchá kreslící aplikace, v níž můžete rychle zachytit svou myšlenku či nápad. Aplikace nenabízí žádné extra nastavení a defaultně se tváří, jako byste malovali s křídou a to perfektně. Nic jiného od ní však opravdu nečekejte.

asketch

[appbox appstore 371723593]

ArtRage

Šikovná kreslící aplikace pro iOS, která má vedle široké palety možností pro samotné kreslení také obrovské množství prvků, jak své obrázky dále přizpůsobovat. Díky tomu lze prostřednictvím ArtRage vytvořit profesionální obrázky, stačí jen troška umu.

ArtRage

[appbox appstore 391432693]

Inkist

„Od profesionálů pro profesionály“ nějak takto se prezentuje aplikace Inkist a vlastně vůbec nelže. Pokud umíte kreslit, budete se zde cítit jako v sedmém nebi. Pokud kreslit neumíte, tak se v té záplavě různých možností lehko ztratíte.

Inkist

[appbox appstore 549655954]

Bamboo Paper

Bamboo Paper je kreslící aplikace s přívětivým uživatelským prostředím a intuitivním ovládáním. Tato aplikace se vzhledem k nabízeným nástrojům hodí spíše pro kreslení náčrtků, nápadů, poznámek, grafů a dalších jednoduchých kreseb. Pakliže kreslíte pro radost a dobře, doporučujeme však sáhnout po jiné aplikaci.

Bamboo Paper

[appbox googleplay com.wacom.bamboopapertab&hl=cs]

[appbox appstore 443131313]

Paper by FiftyThree

Jednoduchý název, velice jednoduchá aplikace, ne však nabízenými nástroji a možnostmi, nýbrž perfektně navrženým uživatelským rozhraním, díky kterému budete Paper by FiftyThree během pár minut ovládat, jako byste ji znali od malička. Nejpříjemnější na této aplikaci je však rozvržení jednotlivých sešitů a stránek v nich. Dobrý nápad.

Paper by FiftyThree

[appbox appstore 506003812]

ArtFlow

Další čistě profesionální kreslící aplikace, tentokrát výhradně pro platformu Android. V aplikaci najdete mnoho pokročilých funkcí, které jsou pro laiky matoucí, ale šikovným lidem otevřou možnosti jak se pořádně vyřádit a propůjčit svému obrazu tu pravou podobu. Sympatické je, že aplikaci ArtFlow můžete vyzkoušet zdarma.

ArtFlow

[appbox googleplay com.bytestorm.artflow&hl=cs]

PicSketch Free

Jedna z nejšikovnějších kreslících aplikací pro Windows Phone, která vás nechá přeměnit vaše fotografie na líbivé skeče. Aplikace dále nabízí různobarevné filtry a další maličkosti, takže si vyhraje opravdu každý.

picsketch-free

[appbox appstore 688123621]

[appbox windowsphone e68a06de-0bfb-44ec-bd1b-53e2d03bcc29]

Smart Touch Painter

Velmi povedená kreslící aplikace opět pro Windows Phone nabízející spoustu pokročilých funkcí a možnost libovolně přibližovat a oddalovat zvolené oblasti, díky čemuž do svých obrázků dokážete vnést i ty nejmenší detaily. Ukázka aplikace je k dispozici zdarma, cena plné verze vás vyjde na 40 korun.

smarttouch

[appbox windowsphone b0e264ee-dcab-427a-b875-f3d842484fee]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře