Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySmartphony HTC One X a One X+ mají smůlu, Android 4.4 KitKat...

Smartphony HTC One X a One X+ mají smůlu, Android 4.4 KitKat nedostanou

Společnost HTC oznámila, že chytré mobilní telefony One X a One X+ se v budoucnosti nedočkají oficiální aktualizace na Android 4.4 KitKat a setrvají tak na aktuální verzi 4.2.2 Jelly Bean. Oba smartphony čeká podobný osud jako model One S, který byl z aktualizací vyřazen již v loňském roce.

Důvod, proč k aktualizaci nedojde, je zcela racionální. HTC chce donutit své zákazníky, aby si pořídili novější smartphony. Oba starší telefony totiž nejnovější Android hravě zvládnou rozběhat – ve výbavě mají výkonné čtyřjádrové procesory a 1 GB operační paměti.

„Uvědomujeme si, že tato zpráva bude pro mnoho lidí zklamáním, ale měli by vědět, že One X a One X+ jsou optimalizované pro náš úžasný fotoaparát a zážitek ze skvělého zvuku,“ napsali zástupci HTC serveru TheVerge.

Podobně trapně se tchajwanský výrobce, kterému se již řadu měsíců nedaří upoutat dostatečný zájem spotřebitelů, vymluvil, již když oznamoval, že končí s podporou modelu One S.

onex

Zdroj: TheVerge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Jako majitele pravě X+ mě to doopravdy mrzí. Ale jediný k čemu mě donutí. Je koupit nový, ale už u konkurence.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře