Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní čip nVidia Tegra K1 má schopnosti PC, přináší více výkonu než...

Mobilní čip nVidia Tegra K1 má schopnosti PC, přináší více výkonu než grafika Intel HD 4400

V benchmarku GFXBench tablet s Tegrou K1 dosáhl výsledku 60 snímků za sekundu, což je hodnota nad úrovní integrované grafické karty HD 4400, která je součástí procesoru Core i5-4200U společnosti Intel.

Potvrzuje se, že zástupci nVidie hovořili pravdu, když tvrdili, že nová Tegra do mobilního světa poprvé přinese schopnosti shodné s počítači.

V oblíbeném testu měření výkonu je nedávno představená Tegra K1 asi 2,5krát výkonnější než v současnosti nejvýkonnější čipset Qualcommu Snapdragon 800 (GPU Adreno 330) a 2,2krát výkonnější než čipset Apple A7 (PowerVR G6430), který najdeme třeba v iPadu Air.

Grafické jádro Tegry K1, které tvoří 192 jednotek architektury Kepler, má dokonce více výkonu než grafická karta, která je součástí některých procesorů rodiny Intel Haswell.

V průběhu letošního roku se v nových produktech objeví dvě verze nového mobilního čipsetu nVidie. Jednodušší bude mít čtyřjádrový procesor s 32bitovou architekturou ARM Cortex A15, pokročilejší verze pak bude 192 grafických jader kombinovat se zcela novým dvoujádrovým procesorem Denver.

bench

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře