Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyMotorola přináší smartphone Moto X do Evropy. Cenou ale přestřelila

Motorola přináší smartphone Moto X do Evropy. Cenou ale přestřelila

Smartphone Moto X se podívá i za hranice Spojených států. Počínaje dnešním dnem se začne prodávat ve Velké Británii, Francii a Německu. Do Česka a na Slovensko zatím oficiálně nezavítá. Pokud byste se rozhodli telefon přivézt ze zahraničí, přijde vás při dnešním kurzu na 11 700 korun (429 eur). Za podobnou částku se přitom prodává lépe vybavený Nexus 5 a další nové modely.

Motorola Moto X není špičkový smartphone, který může konkurovat supermobilům ostatních výrobců. Displej má úhlopříčku 4,7 palce a pouze HD rozlišení (1280 × 720 obrazových bodů). Procesor Snapdragon S4 Pro je dvoujádrový s taktem 1,7 GHz, o grafiku se stará čip Adreno 320.

Ve smartphonu však najdeme i dvě dodatečná jádra, díky kterým Moto X umí věci, které jiné telefony neumí. Svým majitelům poskytuje bezvadné hlasové ovládání a maximálně také umí využít různých gest.

Ve Spojených státech se Moto X prodává za 399 dolarů, tedy za zhruba 8000 korun.

Je škoda, že podobné ceny se v Evropě asi nikdy nedočkáme, pak by zde Motorola mohla skutečně zabodovat, takto prodeje určitě nebudou příliš vysoké.

MotoX

Zdroj: IndiaTimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře