Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyGoogle koupil za 3,2 miliardy dolarů firmu Nest, která vyrábí chytré termostaty...

Google koupil za 3,2 miliardy dolarů firmu Nest, která vyrábí chytré termostaty a detektory kouře

Google oznámil překvapivou akvizici. Za 3,2 miliardy dolarů (64 miliard korun) koupí výrobce termostatů a detektorů kouře Nest Labs Inc. Internetová firma tak učinila další krok k hlubšímu průniku do domácností.

Za Nestem stojí ceněný konstrukční tým, který tvoří převážně bývalí zaměstnanci Applu, včetně Tonyho Fadella a Matta Rogerse. První dříve pracoval jako šéf týmu vývojářů iPodu a druhý vytvořil iPodu software.

„Jsme nadšení, že se můžeme přidat ke Googlu,“ uvedl v tiskové zprávě Fadell.

„Zakladatelé Nestu vytvořili úžasný tým, který s velkým nadšením vítáme v naší Google rodině. Už nyní nabízejí skvělé produkty, které si lze zakoupit – termostaty, které šetří energii, a detektory, které pomáhají chránit naše rodiny“ neskrýval nadšení z akvizice ředitel Googlu Larry Page.

Ve firmě se po akvizici údajně moc nezmění. Nest i po převzetí zůstane samostatnou značkou, kterou bude nadále řídit Fadell. Dohoda by měla být dokončena v příštích měsících, v závislosti na schválení antimonopolních úřadů.

Firma Nest Labs vznikla v roce 2010. V současnosti má kolem 280 zaměstnanců. Googlu v budoucnu pomůže vyvinout produkty pro propojenou domácnost budoucnosti.

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře