Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySmartphony Galaxy S9(+) a paměťové čipy táhnou! Samsung očekává rekordní hospodářské výsledky

Smartphony Galaxy S9(+) a paměťové čipy táhnou! Samsung očekává rekordní hospodářské výsledky

Samsung Electronics očekává za první čtvrtletí letošního roku výborné hospodářské výsledky. Provozní zisk společnosti by měl podle odhadů být rekordní.

Firma v předběžném odhadu tento týden uvedla, že za první tři měsíce aktuálního roku očekává provozní zisk na úrovni 15,60 bilionu jihokorejských wonů (11,90 miliardy eur). Pokud se prognózy potvrdí, bude to oproti stejnému období minulého roku znamenat růst zisku o téměř 58 procent. Za očekávanými úspěšnými výsledky je zejména zvýšená poptávka po paměťových čipech a úspěšný start prodeje modelů Galaxy S9 a S9+. V případě potvrzení by byl výsledek lepší i ve srovnání s předchozím čtvrtletím.

Firma zároveň očekává, že konsolidované tržby dosáhnou kolem 60 bilionů wonů. Ve srovnání s tržbami ve stejném období před rokem by to znamenalo růst téměř o pětinu. Odhad čistého zisku firma nezveřejnila. Tento údaj plánuje zveřejnit až koncem dubna.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře