Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyHonor 10 zamíří vysoko, bude mít duální fotoaparát s AI

Honor 10 zamíří vysoko, bude mít duální fotoaparát s AI

Již zhruba za měsíc se v Londýně představí nový top model značky Honor. Smartphone dostane výbavu podobnou té, kterou nedávno přinesly sourozenci P20 a P20 Pro. Velký důraz bude kladen na umělou inteligenci.

Nebudeme asi daleko od pravdy, když už nyní napíšeme, že Honor 10 bude velmi dobře vybavený smartphone. Ostatně dá se předpokládat, že stavět bude na tom, co loni nabízela „devítka“, tedy špičkové výbavě a přijatelné ceně.

Z toho, co zatím víme, vyplývá, že by se Honor 10 měl blýsknout duálním fotoaparátem (viz reklamní poster) na zadní straně, na čelní potom dostane prostor širokoúhlý displej s výřezem (tzv. notchem) pro potřebné senzory.

Vše bude řídit čipová sada Kirin 970, která má kromě osmi běžných procesorových jader a dvanáctijádrové grafiky Mali ještě speciální část, kterou Huawei nazývá Neural-network processing unit (NPU). Ta se stará o procesy obstarávané AI.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře