Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHuawei si může mnout ruce, loni prodal 153 milionů smartphonů

Huawei si může mnout ruce, loni prodal 153 milionů smartphonů

Huawei zveřejnil nejnovější auditované finanční výsledky, které prokázaly, že čínská značka i v loňském roce rostla. Celkové roční příjmy činily 92,5 miliardy dolarů, což znamená 15,7% navýšení oproti roku 2016. Firma dosáhla zisku 7,3 miliardy dolarů, v této oblasti tedy došlo k meziročnímu nárůstu o 28,1 %.

Mobilní divize Huawei Consumer Business Group, která zahrnuje značky Huawei i Honor, zaznamenala na trzích, kde působí, rychlý růst. Celkově v roce 2017 prodala 153 milionů smartphonů a její příjmy meziročně stouply o 31,9 % na 36,4 miliardy dolarů. Pro zajímavost: celosvětově se prodalo 20 milionů kusů modelů Huawei P10 a Huawei Mate 9

Strategie úzkého propojení značek Huawei a Honor v roce 2017 v pozitivním smyslu slova otřásla trhem a vytvořila komplexní portfolio produktů, které následují nejnovější technologické trendy. Zatímco Huawei se soustředí na inovativní funkce a komfortní uživatelskou zkušenost pro náročnější spotřebitele, produkty Honor oslovují především mladé zákazníky.

V oblasti inovací se Huawei soustředí na rozvoj funkcí využívajících umělou inteligenci. Ta je součástí i nově představených modelů P20 Pro a P20. Prémiový P20 Pro jako první telefon na světě disponuje trojitým fotoaparátem Leica a stejně jako P20 při focení spoléhá na AI. Doplňuje je levnější P20 lite, který cílí zejména na mladé uživatele, kteří kladou důraz na vyrovnaný poměr kvality, výkonu a designu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře