Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySmartphone jako televize: KAZAM TV 4.5 má vestavěný DVB-T tuner a pro...

Smartphone jako televize: KAZAM TV 4.5 má vestavěný DVB-T tuner a pro lepší příjem signálu anténku

Britský výrobce mobilních telefonů KAZAM zahájí v polovině září v České republice prodej prvního evropského smartphonu s vestavěným DVB-T tunerem. Mobil podporuje pořady v HD kvalitě (kodeku) a EPG s možností nahrávání digitálního televizního vysílání na microSD kartu.

KAZAM TV 4.5 je vybaven čtyřjádrovým 1,2GHz procesorem, 4,5″ IPS displejem s rozlišením 854 × 480 pixelů a operačním systémem Android 4.4. Zařízení podporuje dvě SIM karty a stejně jako všechny ostatní smartphony výrobce KAZAM, i tento model je vybaven nadstandardní garancí bezplatné výměny displeje v případě jeho poškození v prvním roce od koupi.

Největší předností mobilu je však to, že je vybaven tunerem pro příjem digitálního televizního vysílání včetně kanálů ve vysokém rozlišení. Navíc podporuje elektronického programového průvodce (EPG) s možností nahrávání vybraných pořadů. Kvalitu obrazu ovlivňuje vzdálenost od televizního vysílače a charakteristika terénu, ve kterém se signál šíří. Proto je telefon vybaven externí anténou pro lepší příjem signálu.

KAZAM TV 4.5 bude v polovině září k dispozici k zakoupení v bílém nebo černém barevném provedení za doporučenou cenu 3 999 Kč. O přesné dostupnosti bude společnost informovat. Telefon bude k dostání v prodejní síti Alza.cz, Electro World a Mobil Pohotovost.

Black_05 White_02 Black_02 White_01

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře