Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeAngry Birds Stella - Poněkolikáté přežvýkaní ptáci jsou zde!

Angry Birds Stella – Poněkolikáté přežvýkaní ptáci jsou zde!

Pojďme rovnou k věci. Pokud cvrlikání okolo naštvaných ptáků po očku sledujete, určitě vám neušlo, že někdy na začátku tohoto roku společnost Rovio uveřejnila slibně vypadající obrázek Angry Birds Stella, nad nímž jsme si tak nějak vydedukovali, že by mohlo jít o zcela novou hru.Včerejší vydání hry bohužel ukázalo, že se jednalo opravdu jenom o domněnku.

Angry Birds Stella nemá ambice přinést nám do světa Angry Birds zcela nové herní mechaniky tak, jak to udělala Angry Birds Go!, ona totiž nemá žádné ambice ani co se týče oživení zajeté formulky vystřelování ptáků z praku. Jedná se prostě jen o další Angry Birds hru.

Úkolem hráče je z připraveného praku vystřelovat ptáky tak, aby sestřelili všechny prasata i se střechou nad hlavou. Za každou zničenou příčku dostanete určité množství bodů, stejně tak jste potom odměněni i za sestřelená prasata a další cestky, které se kolem prasečích konstrukcí vyskytují. K tomu máte omezené množství pokusů, nebo chcete-li ptáků. Pakliže se vám nějakého ptáčka zpěváčka povede ušetřit, dočkáte se i dalšího bodového zvýhodnění, což se stane i v případě, kdy sestřelíte nějakou cetku povalující se v blízkosti prasečích konstrukcí.

IMG_2874

Stella a její partička

Ve hře najdete 5 druhů ptáků. Základní Stellu, maskota celého dobrodružství, dále Poppy, Luca, Willow a Dahliu. Růžovoučká Stella během letu umí zrychlit a udeřit na vámi vybrané místo, žluťoučká Poppy se umí roztočit a tím probořit všechno co se zrovna nachází svisle pod ní, modrý Luca (jediný chlapec ve hře) umí křičet a tím na dálku rozbíjet skleněné příčky, čepičkářka Willow se umí změnit v kulaté ostří, které poseká vše, na co přijde a nakonec Dahlia může prostupovat přes pevné překážky, například přes větve stromů. Když k tomu připočteme kladivo, kterým můžete instantně majznout prakticky do jakékoliv části konstrukce, nebo prasete, dostáváte do rukou pořádný arzenál zbraní, který by si s jednou konstrukcí měl poradit docela v pohodě.

Aby to nebylo tak jednoduché, obtížnost jednotlivých levelů utěšeně roste, prasečí konstrukce jsou stále odolnější, materiály na stavbu různorodější a do hry se dostávají i neobvyklé předměty jako jsou bomby, nebo bubny se schopností ptáky odmrštit podobně jako trampolína. Proto je nutné ptáky a jejich vlastnosti správně kombinovat, což je v případě důmyslnějších konstrukcí docela makačka. V takovém případě

Zmiňovanou skupinu ptáků do své moci nedostanete hned, ale hezky postupně – Poppy ve 12. levelu, Lucu ve 23. levelu, Willow ve 34. levelu a Dahlii ve 47. levelu. Celkem se ve hře nachází 61. levelů a dalších 5 levelů, které oddělují jednotlivé série úrovní a kromě jména (Walls of Pigs) nabízejí úplně to samé, co klasické levely. Další série levelů je už nyní přislíbena a dá se očekávat, že do budoucna budou přibývat i další série.

IMG_2935

Angry Birds už tolik nežebrají

Také Angry Birds Stella byla vyvíjena za účelem zisku, takže vás asi nepřekvapí, že ve hře si můžete vyměnit peníze za herní měnu, která vám umožní vybíjet prasata kladivem, nebo předčasně otevírat další levely. Pokud nezaplatíte, po ukončení jedné série levelů, budete na otevření série dalších levelů muset čekat. A to poměrně dlouho – třeba i několik hodin. Ve hře je sice zabudovaná možnost vydělat si zlaťáky sledováním videí, ta je ale dost omezená a na okamžité odemykání nových sektorů vám fakt nevydělá.

Na druhou stranu je třeba podotknout, že oproti Angry Birds GO! nebo Angry Birds Epic, není v této hře snaha o vyždímání peněz z hráčů tak patrná a tato hra se opět může zařadit mezi klasické free-to-play tituly, které lze celkem v pohodě dohrát i bez jediné investované koruny. Zdali si Angry Birds Stella dokážete užít tak záleží spíše na vašem postoji k této herní sérii.

IMG_2951

Angry Birds Stella je k dispozici pro majitele zařízení s Androidem a iOS. Verze pro Windows Phone by měla co nevidět následovat.

Hodnocení: 6/10

Verdikt:

  • Dobrá, ale už několikrát omletá hra, která se výrazných změn dočkala snad jen stran grafické stylizace. Pokud koncept vystřelování ptáků z praku milujete, nebude vám to vadit, pokud se vám ale tyhle hry už přejedly, s Angry Birds Stella si chuť nespravíte.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Angry Birds Stella/“/]

Co se mi líbilo:

  • roztomilá grafická stylizace
  • dostatek levelů
  • dá se dohrát bez mikrotransakcí
  • méně patrná snaha o zisk peněz (než třeba v Angry Birds Epic)

Co se mi nelíbilo:

  • oproti předchozím pravověrným Angry Birds dílům jen kosmetické změny
Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře