Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkySlužba PlayStation Network se stala cílem útoku hackerů

Služba PlayStation Network se stala cílem útoku hackerů

Kybernetickým útočníkům se podařilo v noci z neděle na pondělí dočasně vyřadit z provozu herní službu PlayStation Network. Milionům uživatelů po celém světě se při pokusu o přístup do sítě zobrazila hláška „Stránka nenalezena. Není to vámi. Je to chyba internetu“. Informoval o tom server The Huffington Post.

Útočníci použili takzvanou DDoS metodu, tedy cílené přetížení serverů, které zahltí tisícovky dotazů. K výpadku, který nesl všechny známky cíleného útoku, se nikdo zatím nepřihlásil.

S největší pravděpodobností se však jedná o dílo nechvalně známé skupiny Lizard Squad. Ta totiž zprávu o útoku přinesla jako první. Síť se po několika hodinách podařilo znovu zprovoznit, přičemž Sony uživatele uklidňuje, že se útočníkům nepodařilo získat žádná data.

PlayStation Network je herní služba, která slouží k hraní her ve více lidech, komunikaci s ostatními hráči, nákupům digitálního obsahu a sledování obsahu u předplacených služeb.

K dosud největšímu útoku na PSN došlo v roce 2011, kdy útočníci získali přístup k 77 milionům účtů a osobním datům uživatelů.

PSN

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře