Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySlovem roku se stala emotikona usměvavého plačícího smajlíka

Slovem roku se stala emotikona usměvavého plačícího smajlíka

Server OxfordDictionaries, který spadá pod univerzitu anglického jazyka v Oxfordu, od roku 1990 pravidelně vybírá slovo roku. Tento rok se jím dosti neobvykle stala emotikona usměvavého plačícího smajlíka.

Slovo roku vyhlášené OxfordDictionaries vždy odráží ty nejsilnější moderní trendy. V roce 2013 se tak slovem roku stalo „selfie“, v roce 2014 to bylo slovo „vape“ (což v překladu znamená vdechovat páru produkovanou elektronickou cigaretou), no a v roce 2015 jsme se dočkali smajlíka a to konkrétně toho, který je definován jakožto „slzy štěstí“.

Redaktoři OxfordDictionaries jsou totiž přesvědčeni, že v současné době už emotikony nejsou pouze kulaté žluté tvářičky, ale mnohem víc. Stejně jako smartphony se emotikony staly běžnou součástí našich životů. Některé společnosti dokonce vyvíjí klávesnice s vlastními emotikonami, nebo vlastní balíky emotikon, které lze použít v chatovacích programech.

Zajímavé je, že mezi nominovanými slovíčky za rok 2015 se objevily například „ad blocker“ (v překladu software na blokování reklamy), nebo „dark web“ (část internetu, která je před běžnými uživateli skrytá). Všechna nominovaná slovíčka najdete níže.

shortlist-WOTY-2015

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře