Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle denně dostává okolo 2 milionů žádostí o odstranění odkazu na pirátský...

Google denně dostává okolo 2 milionů žádostí o odstranění odkazu na pirátský obsah

Boj s pirátským obsahem není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kdyby byl internet prostorově omezený, už by kvůli pirátskému obsahu určitě prasknul ve švech. Dokazuje to i nejnovější statistika, kterou uveřejnila společnost Google.

Google prý dostane asi 1500 žádostí o odstranění odkazu na pirátský obsah za minutu. To znamená asi 90 000 žádostí za hodinu 2 160 000 žádostí za den. Přitom minulý rok stejnou dobou Google žádostí přijímal asi o polovinu méně.

Největší měrou se na šíření nelegálního obsahu, respektive odkazů na stažení pirátského softwaru podílejí servery flowxd.me (španělský server na stahování hudby) a chomikuj.pl (polská obdoba našeho uloz.to). Tyto dvě stránky minulý měsíc sdílely přes 1 milion odkazů z Google vyhledávání.

V září tohoto roku bylo Googlu nahlášeno 72 207 domén a 5492 autorů, kteří licenční práva porušovali.

Mazání odkazů na pirátský obsah je podle odborníků v boji proti pirátům nejúčinnější. Každý odstraněný odkaz potenciálně snižuje dosah sdíleného obsahu a často i zisky, které jejich „autorům“ plynou z objemu stahovaných dat. Nezbývá než dodat – jen ta dále!

919-pirated-_article

Zdroj: Google Blog

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře