Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySkype bude brzy umět překládat vaše hovory v reálném čase

Skype bude brzy umět překládat vaše hovory v reálném čase

Používáte Translator od Googlu a jste s ním spokojení? Tak to jste nejspíše ještě neslyšeli o nové plánované funkci Skypu, který bude umět překládat také, ale přímo v reálném čase.

Co to znamená? Během videohovoru spustíte funkci překládání a Skype okamžitě začne tlumočit to, co říkáte, a to v požadovaném jazyce a bez jakýchkoliv výraznějších prodlev a zádrhelů. Pakliže se vám to jeví jako funkce z nějakého pokročilého sci-fi filmu, potom věřte, že tato funkce se již pilně testuje.

Funkce s názvem Skype Translator je v současné době dostupná pouze v anglickém a španělském jazyce, Microsoftu se však už povedlo předvést také překlad do Němčiny. Všechny dosavadní testy zatím probíhaly v omezeném a plně izolovaném prostředí, především mezi učiteli a žáky středních a vysokých škol, nyní se však rozeběhla uzavřená beta. Doufejme, že se během ní nic nepokazí, Microsoft zkoušku ohněm zvládne a do podporovaných jazyků brzy přibude čeština.

Skype Translator funguje na Windows 8.1 a beta verzi Windows 10. Pokud byste nové funkce Skypu chtěli otestovat i vy, na stránkách zde musíte získat pozvánku do bety.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře