Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyUnikátní počítač Apple 1 nenaplnil očekávání, v akci se prodal jen za...

Unikátní počítač Apple 1 nenaplnil očekávání, v akci se prodal jen za 356 tisíc dolarů

O stroj, který byl prodán přímo Stevem Jobsem z garáže v kalifornském Los Altos, nebyl překvapivě velký zájem. Funkční počítač přitom aukční síň Christie’s doufala vydražit alespoň za milion dolarů.

Za 365 tisíc dolarů získal minulý čtvrtek v aukci neznámý sběratel exemplář legendárního Apple 1. Počítač byl jedinečný tím, že ho prodal osobně Steve Jobs. Šťastný majitel k legendárnímu stroji získal také složenku osobně podepsanou bývalým šéfem Applu.

Samotná aukční síň odhadla prodej Apple 1 na hodnotu minimálně 400 tisíc amerických dolarů s tím, že by se mělo jednat o nejnižší cenu a předpokládalo se, že se počítač nakonec vydraží za více než milion dolarů.

Jiný exemplář slavného počítače byl totiž prodán na konci října v aukci síně Bonhams za 905 tisíc dolarů. Podle odhadu expertů se do dnešních dnů dochovalo jen necelých padesát kusů Apple 1.

ds

Zdroj: Reuters

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře