Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkySilvestrovský provoz u Vodafonu: Zákazníci přenesli o 326 % více dat než...

Silvestrovský provoz u Vodafonu: Zákazníci přenesli o 326 % více dat než loni

Letos lidé během oslav příchodu nového roku přenesli o 326 % více dat než loni. Špička nastala mezi 14 a 15 hodinou. Značný nárůst přenosů dat koresponduje dle operátora s rozšířením Turbo Internetu a potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2014.

Lidé si vzájemně (z telefonů i z aplikací) poslali celkem 11,7 milionu SMS, což je o 3 % více než loni. Špička co se týče SMS nastala mezi 00:20 a 00:21. Počet uskutečněných hovorů stoupl o 7 % na více než 13,8 milionu. MMS centrum pak odbavilo téměř 117 tisíc multimediálních zpráv, což odpovídá meziročnímu nárůstu o necelých 18 %. Špička nastala mezi 00:20 a 00.30.

Zajímavé jsou i statistiky ohledně směřování odchozích hovorů do zahraničí. Nejvíce se volalo do Polska, Německa a na Ukrajinu. Z cizinců připojených do sítě Vodafone bylo nejvíce Němců, Nizozemců a Italů.

vodafone

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře