Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyShield TV a Shield TV Pro jsou realitou. Cena začíná na 4...

Shield TV a Shield TV Pro jsou realitou. Cena začíná na 4 199 Kč

Společnost NVIDIA představila novou generaci Shield TV, která se může pochlubit výkonnějším hardwarem nebo pokročilým AI upscalingem poháněným technologií deep learningu. Nechybí ani podpora technologií Dolby Atmos a Dolby Vision. Ceny startují na 4 199 Kč.

Dva nové modely – Shield TV a Shield TV Pro – jsou osazeny procesorem Tegra X1 +, který poskytuje až o 25 procent vyšší výkon než jeho předchůdce. Procesorovou část tvoří čtyři 1,9GHz jádra Cortex-A57 a čtyři 1,3GHz Cortex-53. Grafikou je GeForce architektury Maxwell s 256 stream procesory. Čipset podporuje technologie Dolby Vision a Dolby Atmos a dokáže využít také funkce založené na AI k upscalování HD videa do 4K rozlišení.

Shield TV má štíhlý, nenápadný design, který snadno splyne s ostatními multimediálními zařízeními nebo jej za ně lze jednoduše schovat. V podstatě se jedná o váleček, který nezabere skoro žádné místo. Základní Shield má 2 GB RAM a úložiště o kapacitě 8 GB. Ve jeho výbavě najdeme také gigbitový ethernet a dvoupásmové Wi-Fi pro rychlé připojení.

Shield TV Pro je založen na designu předchozí generace a dodáván s vyšší kapacitou paměti a úložného prostoru. Zaujme 3 GB operační paměti a 16 GB úložného prostoru. Má také o dvojici USB portů více pro provozování Plex Media Server a připojení vysokokapacitních pevných disků nebo jiných zařízení USB.

Oba modely jsou dodávány s inovovaným dálkovým ovladačem, napájeným dvěma AAA bateriemi, který je vybaven tlačítky s podsvícením aktivovaným pohybem, zabudovaným lokátorem pro případ ztráty a mikrofonem pro hlasové vyhledávání.

Ceny a dostupnost

Shield TV a Shield TV Pro jsou nyní k dispozici v ČR. Cena Shield TV je stanovena na 4 199 Kč. Shield TV Pro koupíte za 5 699 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře