Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySharp představil dva androidí smartphony s displeji bez okrajů

Sharp představil dva androidí smartphony s displeji bez okrajů

Hardwarové specifikace chytrých telefonů Aquos Crystal a Aquos Crystal X samy o sobě nejsou nijak výjimečné, smartphony však dělá zajímavé jiná věc – kolem displeje nemají téměř žádný okraj.

Trend zmenšování rámečků nabírá v poslední době plných obrátek, nejdále ze všech výrobců šel zatím Sharp, který představil dvojici smartphonů s minimálními okraji, a to rovnou ze tří stran kolem displeje. V Evropě se nových telefonů zřejmě oficiálně nikdy nedočkáme. V tuto chvíli bylo potvrzeno, že se budou prodávat v Japonsku a méně vybavený model Aquos Crystal se objeví také v nabídce amerického operátora Sprint.

Specifikacemi se nové Sharpy řadí spíše k průměru. Model Aquos Crystal je vybaven pětipalcovým displejem s rozlišením 720 × 1 280 obrazových bodů a pohání jej procesor Snapdragon 400 s frekvencí 1,2 GHz, přičemž připraveno je 1,5 GB operační paměti. Přístroj běží na operačním systému Android 4.4.2 KitKat a energií jej zásobí baterie kapacity 2 040 mAh.

Větší sourozenec, označený jako Aquos Crystal X, má displej úhlopříčky 5,5palce s rozlišením 1080 × 1 920 bodů a o rozpohybování operačního systému Android se v jeho případě stárá výkonnější Snapdragon 801. V těle tlustém deset milimetrů dále najdeme 2 GB operační paměti, 32 GB interní paměti pro data uživatele a 2610mAh baterii.

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře