Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyKAZAM Thunder 340R a Life R5: Dvojici levných odolných telefonů s certifikací...

KAZAM Thunder 340R a Life R5: Dvojici levných odolných telefonů s certifikací IP 67

Britský výrobce představuje smartphone Thunder 340R s Androidem 4.4 KitKat a „hloupý mobil“ Life R5. V tiskové zprávě se chlubí také akvizicí specializovaného výrobce Toughshield.

KAZAM představuje na českém trhu dvojici odolných modelů pro zákazníky, kteří mobilní telefon nevnímají jako pozlátko do kapsy, ale jako pomocníka v náročném prostředí. Obě novinky – Thunder 340R a Life R5 – potěší maximální odolností dle standardu IP 67 a nízkou cenou.

Firma dále oznámila akvizici specializovaného výrobce odolných mobilních zařízení Toughshield. Od spojení obou společností lze očekávat posílení pozice KAZAMu v oblasti odolných telefonů pro outdoorové nebo profesionální využití v náročných podmínkách.

Mobilní telefon Thunder 340R se spoléhá na robustní zpracování s certifikací odolnosti IP 67. Ta zaručuje mimo jiné voděodolnost až do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Smartphone nabízí ve svém drsném a nepřehlédnutelném těle čtyřpalcový IPS displej s rozlišením WVGA (480 × 800 pixelů), čtyřjádrový procesor a operační systém Android 4.4 KitKat. Na zadní straně zařízení je umístěn osmimegapixelový fotoaparát, na čelní pak VGA kamera. Pro skloubení osobního i pracovního života je mobil osazen dvěma sloty pro SIM karty.

Thunder 340R bude v obchodech k dispozici v nejbližších týdnech za doporučenou cenu 4 999 Kč.

1

Pro méně náročné uživatele, kteří pro všechny funkce chytrého telefonu nemají využití, je připraven model Life R5. Jeho design vychází z klasické koncepce mobilů bez operačního systému. Pro tento kousek je charakteristické zpracování z kombinace odolné slitiny hliníku a pryže. Pro jistější úchop např. v pracovních rukavicích je přístroj po stranách vybaven vzorkem imitující vzorek pneumatik.

Výrobce k telefonu navíc přidává garanci bezproblémového chodu při pádu z maximální výšky 2 metrů a odolnost tlaku až do 1,5 tuny.

Life R5 je u vybraných prodejců (Alza.cz, Electro World a Mobil Pohotovost) již k dispozici za doporučenou cenu 1 899 Kč.

2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře