Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyProjížďka po Dunaji. Z domova. Už brzy prostřednictvím Google Street View

Projížďka po Dunaji. Z domova. Už brzy prostřednictvím Google Street View

Že jste se ještě nikdy neplavili po Dunaji? Nevadí, už brzy se to změní. Google pomocí své speciální kamery nasnímal téměř celé povodí druhé nejdelší evropské řeky. Záběry zpřístupní uživatelům ve službě Street View.

Na Slovensku bylo nafocených celkem 170 kilometrů, přičemž Bratislava, respektive slovenské hranice s Rakouskem, byly počátečním i koncovým bodem pro focení. Technika Googlu dále zavítala do Maďarska, Srbska, Chorvatska, Bulharska a Rumunska.

„Nefotografujete často snímky na vodě a naše zařízení jsme vůbec poprvé použili na takto velké lodi,“ uvedl Ulf Spitzer, Street View Programu Manager z Googlu na tiskové konferenci. „Možnost plavby po Dunaji využitím Street View přispěje jednak k rozvoji cestovnímu ruchu, ale také poskytne novou možnost pro každého, kdo by se rád vydal na virtuální plavbu řekou Dunaj z pohodlí svého domova,“ dodal.

Pro sbírání fotodokumentace americká firma využila takzvaný Trekker, přenosný systém usazený v batohu, který umožňuje pořizovat snímky míst, kam se auto ani tříkolka nemohou dostat.

Trekker je ovládán zařízením s Androidem a skládá se z patnácti objektivů na vrcholu stožáru. Každý objektiv je zamířený jiným směrem a dohromady umožňují poskládat panoramatický pohled kolem dokola.

Dunaj však není první řekou, kterou Google nafotil. Už nějaký čas Street View nabízí plavbu po Temži, Amazonce či řece Colorado v severní Arizoně.

google-street-view-dunaj-3

google-street-view-dunaj-2

TK-Google_Street-View_Dunaj_19-8-2014-2 TK-Google_Street-View_Dunaj_19-8-2014-3 TK-Google_Street-View_Dunaj_19-8-2014-5

Zdroj: AndroidPortal

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře