Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySelfie se budou užívat i pro praktické účely - při platbách kreditními...

Selfie se budou užívat i pro praktické účely – při platbách kreditními kartami

Společnost MasterCard oznámila, že pracuje na technologii, díky níž bychom platbu z kreditní karty nemuseli potvrzovat PINem, ale otiskem prstu, či selfiečkem. Pokud to dobře půjde, tento způsob autorizace plateb se rozjede už na podzim. 

Autorizace plateb by měla probíhat zcela jednoduše. Po nasnímání karty platebním terminálem vám na telefon přijde výzva k potvrzení platby. Přitom budete mít na výběr naskenování otisku prstů nebo vyfocení selfie fotografie.

MasterCard se samozřejmě dušuje, že tato autorizace tímto způsobem je naprosto bezpečná a k pracovníkům MasterCard se ve své podobě vůbec nedostane. Jinými slovy řečeno, že nemusíme mít strach o zneužití například svého otisku prstů pro účely dalších plateb.

Aktuálně se MasterCard na zavedení této autorizace stihla domluvit se společnostmi Google, Samsung, Apple, BlackBerry a Microsoft. Vedle toho jedná se dvěma bankovními domy. Nyní by měl přijít na řadu malý test, během nějž technologii bude zkoušet přibližně 500 lidí. Pokud nenastanou žádné problémy, mohli bychom tímto způsobem platit všichni už na podzim. Co na to říkáte? Využijete autorizaci platby selfie fotografií či otiskem prstů, nebo se toho bojíte? Dejte nám vědět!

mastercard-selfie

Zdroj: BBC

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře