Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyS tímhle ani scifi nepočítalo: Vědci vyvinuli hologramy, kterých se můžete dotýkat!

S tímhle ani scifi nepočítalo: Vědci vyvinuli hologramy, kterých se můžete dotýkat!

Hologramy otřásají světem, alespoň tím technologickým. Jedná se o velmi pokročilý vynález, který doslova očaroval davy. Proto se dá jen těžko věřit, že právě on nyní pokročil na nový level. 

Výzkumníci z Digital Nature Group představili hologramy, na něž se nemusíme jenom koukat, ale kterých se můžeme i dotýkat. Hologramy přitom po každém doteku patřičně zareagují – pokud se například dotkneme checkboxu, dojde k jeho zaškrtnutí, pokud to bude srdce, tak se rozdělí atd.

Interaktivní hologramy jsou promítány laserem a vytvářejí velmi krátké záblesky světla. Lasery přitom stimulují molekuly vzduchu, které jim poskytují dostatek energie na ionizaci. Pozitivní a negativní částice pak vytvářejí plazmu, která po dotyku působí jako smirkový papír, nebo jemný statický výboj.

Hologramy v příštích letech nepochybně změní svět. Stanou se základní výbavou spousty elektronických  zařízení včetně televizorů, telefonů a další elektroniky. Objev interaktivního hologramu je proto zcela průlomovými vynálezem, o němž pravděpodobně už brzy budeme slýchat pravidelně.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře