Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySe službou Samsung Pay bude v USA možné platit již během září

Se službou Samsung Pay bude v USA možné platit již během září

Společnost Samsung dnes představila Samsung Pay, snadno použitelnou mobilní platební službu, kterou mohou uživatelé k nákupu využít téměř všude. Fungovat bude od 20. srpna v Jižní Koreji a ve Spojených státech od 28. září.

Platební služba Samsung Pay bude předinstalována v nových chytrých telefonech Samsung Galaxy S6 edge Plus a Galaxy Note 5 a volně stažitelný software pro modely Samung Galaxy S6 a S6 edge bude na americkém a korejském trhu k dispozici v polovině srpna. Vybraní uživatelé vybraných smartphonů v USA budou mít možnost zúčastnit se od 25. srpna zkušebního testování.

Samsung Pay spolupracuje s většinou stávajících čteček karet, jak NFC, tak i MST. Služba využívá digitální tokenizace, bezpečnostní platformy KNOX a metody snímání otisku prstů k zajištění bezpečné platby a snížení jakýchkoliv rizik spojenými s platebními kartami. Chce-li uživatel provést platbu, stačí mu, aby přejel prstem po čtečce, nechal si sejmout otisk prstu a může bez problémů zaplatit.

Samsung za účelem rozšiřování služby Samsung Pay spolupracuje v USA se čtyřmi sítěmi platebních karet, jako jsou American Express, Discover, MasterCard a VISA a  s velkými bankami.

samsungpay

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře