Neděle, 30 června, 2024
DomůNovinkySdílejte krátká videa s přáteli pomocí aplikace Skype Qik

Sdílejte krátká videa s přáteli pomocí aplikace Skype Qik

Skype uvedl novinku Qik, která spočívá ve vzájemném zasílání a sdílení rychlých videí. Aplikace funguje nezávisle na klasickém Skypu a je volně ke stažení již nyní pro všechny mobilní platformy, včetně iOS, Android a Windows Phone.

Qik je novou generací vzájemného sdílení videí. Místo klasických zpráv si se svými přáteli posíláte video nahrávky a sdílíte tak mnohem více informací a zážitků než prostřednictvím klasického chatu nebo hovoru.

Videa mohou mít maximálně 40 vteřin a splňují tak požadavek na rychlou a spontánní reakci uživatele. Zasílání videí není nijak omezeno počtem uživatelů. Je tudíž možné vytvořit skupinový video kanál a své zážitky sdílet s několika uživateli najednou. Funkce Qik Flik navíc umožňuje vytvoření šablony video odpovědí, které jsou v aplikaci uloženy a jež je možné kdykoliv odeslat jako okamžitou reakci na příchozí video zprávu. Nahraná videa se archivují na celé 2 týdny, poté se automaticky mažou.

„Naši vývojáři pracovali několik měsíců na zcela nové aplikaci, která bude jednoduchá, v mnoha směrech atraktivní, technicky nenáročná a stoprocentně zábavná. Jde o malou revoluci v mobilním komunikaci. Jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o jednu z nejdůležitějších novinek, kterou letos uvedeme na trh,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel české pobočky společnosti Skype.

Aplikace Skype Qik je dispozici všem uživatelům zdarma a je zatím ke stažení v anglickém jazyce. V nejbližším období však bude nabídnuta v 21 jazykových mutacích.

„Stejně jako v případě Skype, jsme připraveni rovněž na naší zbrusu nové aplikaci Skype Qik neustále pracovat a zdokonalovat ji. Budeme proto velmi vděční, za jakékoli ohlasy ze strany našich uživatelů,“ doplnil Vocetka.

[appbox appstore id893994044]

[appbox googleplay com.skype.android.qik]

[appbox windowsphone e145af3f-2aab-4e78-8699-ce948e26d27f]

1 2 3

4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře