Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeRECENZE Samsung Gear 2: Pane Spocku, můstek je Váš

RECENZE Samsung Gear 2: Pane Spocku, můstek je Váš

Wearables neboli nositelná elektronika si získává poslední dobou čím dál větší oblibu. Největší boom těchto nositelných zařízení je však možné ještě očekávat v následujících letech.

V dnešní recenzi jsme podrobili dlouhodobému testu chytré hodinky společnosti Samsung. Konkrétně se jedná o Samsung Gear 2.

A to, jestli jsou tyto hodinky opravdu tím, co byste chtěli mít celé dny na rukou (ideálně 24/7) se dozvíte záhy.

Technické parametry

514a

*Kompletní kompatibilita Samsung Galaxy S5; Galaxy Grand 2; Galaxy Note 3; Galaxy Note 3 Neo; Galaxy Note 2; Galaxy S4; Galaxy S3; Galaxy S4 Zoom; Galaxy S4 Active; Galaxy S4 mini; Galaxy Mega 6.3; Galaxy Mega 5.8; Galaxy Note 10.1 (2014 Edition); Galaxy NotePRO (12.2); Galaxy TabPRO (12.2/10.1/8.4)

Vzhled a konstrukce

Vzhled a celkově design je největší devízou těchto chytrých hodinek. Testoval jsem je jak v hnědé, tak ve stříbrné variantě a obě mají něco do sebe. Mě osobně se víc líbila varianta hnědá. Barevně se jedná něco mezi zlatou a bronzovou s páskem je do hněda. Druhá varianta byla naopak lepší ke košili a celkově působila profesionálněji, což bylo způsobeno kontrastem černého pásku a stříbrného těla. Tak či onak, obě varianty jsou velmi pěkné a perfektně zpracované. Na ruce sedí, jako kdybyste je používaly roky, a během nošení je výrazně necítíte.

20140923_151220 20140923_151216 20140923_150811

Displej

Je velmi známo, že Samsung displeje nabízejí velmi pěkně saturované barevné podání a Gear 2 mají taktéž velmi dobré pozorovací úhly. Na sluníčku to není inkový displej nicméně se dá nastavit vyšší podsvícení a téměř vše přečtete. Při běžném používání jsem měl nastavenu polovinu z maxima a venku podsvícení nijak nezvyšoval.

Výdrž baterie

I přes to, že se v hodinkách nachází baterie s 300 mAh, dostačuje výdrž na zhruba 2 – 3 dny normálního používání. Výhodou je, že se takto malá baterie nabije velmi rychle. I přes menší výdrž jsem byl s baterií spokojený. Oceňoval jsem, že jej nemusím nabíjet každý den, a každý třetí den mi u nositelného zařízení s displejem a desítkami funkcí přijde přijatelné. Nabíjení se provádí skrze kolébku, do které jednoduše pasuje každá nabíječka, kterou máte k dnešním telefonům doma.

samsung-galaxy-gear-2-neo-smartwatch-usb-charger-p46754-b

Fotoaparát

Fotoaparát? Ano, Gear 2 mají stejně jako předchůdce fotoaparát. U druhé generace je však řešení lepší a fotoaparát je možné nalézt přímo v těle zařízení. Kdežto u první generace by tento fotoaparát umístěný na řemínku a tedy nebylo možné tento řemínek vyměnit a nahradit jiným. Fotoaparát nabízí rozlišení 2 Mpx a z toho plyne, že jej využijete opravdu pro rychlé momentky, nebo v případě, kdy potřebujete něco vyfotit a nemáte u sebe telefon.

gear2_2_prod_2

Funkčnost a využitelnost

Na řadě je otázka, zdali jsou nositelná zařízení potřeba? Pro měření sportovních výkonů určitě, nicméně Samsung se snaží dodat víc než pouze osobního trenéra a zařízení pro čas. Hodinky jsou skvělé pro notifikace všeho druhu. Je možné zobrazovat zprávy, emaily, a v neposlední řadě hovory a s hodinkami telefonovat. Takže pokud řídíte auto, tak jsou perfektní. Na hodinky se dá velmi rychle zvyknout a po odložení a ukončení testování jsem měl stále pocit, že mi vibrují mé klasické hodinky.

gear2_2_prod_0

S čím se také musím pochlubit, tak že pokud si člověk zvykne na notifikace, může nechat telefon ležet v bytě a s hodinkami být klidně v jiné místnosti. Já jsem si zvykl na hodinky podívat v okamžiku zavibrování. Tím bych chtěl upozornit na to, že pokud držíte v ruce, kde máte hodinky, sklenku s vodou a koukáte například na televizi, tak může dojít při příchozím hovoru k nechtěnému osvěžení.

Funkčnost s telefon je zabezpečena pomocí aplikace Galaxy Gear Manager, kterou je možné stáhnout v obchodě od Samsungu. Aplikace je naprosto intuitivní a spolupracuje s nativní aplikací S health. Hodinky také automaticky počítají vaše kroky.

Screenshot_2014-09-23-15-39-19 Screenshot_2014-09-23-15-39-25

Zhodnocení aneb doporučuji či ne?

Hodinky bych určitě doporučil, nicméně limitující může být částka, které za ně musíte dát. Aktuálně se pohybuje zhruba kolem 7 tísíc korun, což se mi zdá osobně hodně. Na druhou stranu kvalitnější hodinky v dnešní době stojí částku podobnou a u těchto získáte mnohem víc než jen hodinky. Za zvážení stojí také varianta Gear 2 Neo, kde se pohybujeme v částkách pod 5 tisíc. Budete muset obětovat luxusnější design a infraport k ovládání televize. Infraport nevadí, máte ho v telefonu, nicméně design je otázkou. Šťastnou volbu…

Za zapůjčení děkujeme společnosti Ogilvy.

opengraph-signature

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře