Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySanDisk začal prodávat microSD kartu s kapacitou 200 GB. Cena příjemně překvapí

SanDisk začal prodávat microSD kartu s kapacitou 200 GB. Cena příjemně překvapí

Nová paměťová Ultra microSDXC UHS-I card Premium Edition se vejde na nehet a kapacitu by jí mohla závidět celá řada tabletů a některé ultrabooky s SSD. Firma ji představila na letošním veletrhu mobilních technologií MWC 2015.

Úctyhodná je nejen celková kapacita 200 GB, ale také rychlost čtení nové microSD karty. Podle výrobce se pohybuje kolem hodnoty 90 MB za sekundu, díky čemu za pouhou minutu pojme až 1 200 fotografií o průměrné velikosti 3,5 MB.

SanDisk začal kartu Ultra microSDXC UHS-I card Premium Edition exkluzivně prodávat zatím jen v americkém obchodě Amazon, a to za přívětivých 240 dolarů (kolem 5 700 korun). Původně přitom ohlásil cenu mnohem vyšší. Na MWC padla informace o částce 400 dolarů.

Pokud si plánujete novinku od SanDisku pořídit do vašeho smartphonu nebo tabletu, nejdříve se podívejte, jestli tento formát podporuje. Ne každé mobilní zařízení si totiž s takovou kapacitou poradí.

sandisk_200gb-500x328Zdroj: PA

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře