Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyDisney začal ve svých parcích zakazovat selfie tyče

Disney začal ve svých parcích zakazovat selfie tyče

Selfie tyče se rychle staly rozšířeným mobilním příslušenstvím. Spousta lidí je nosí, ať už jdou kamkoliv. A to je právě ten problém. Používání selfie tyčí není vždycky bezpečné. Společnost Disney je proto začala ve svých parcích zakazovat. 

Počínaje 30. červnem bude zákaz selfie tyčí platit v zábavném parku Disney World Resort na Floridě a ve dvojici aquaparků DisneyQuest a Disneyland Resort v Californii. Na začátku července se pak zákaz rozšíří i do parků v Paříži a Hong-Kongu.

Než Disney vydal plošný zákaz selfie tyčí, platil v jeho zábavných parcích zákaz jejich používání na atrakcích. To však nestačilo. Lidé byli neukáznění, takže i přes zákaz tyče na atrakcích dále používali. Druhým problémem pak bylo ohrožování procházejících lidí na veřejných prostranstvích, v uličkách, u stánků s občerstvení atd.

Vedle Disneyho parků už byly selfie tyče zakázány v New Yorském muzeu a na některých fotbalových stadionech. Přitom můžeme předpokládat, že zákaz selfie tyčí se bude rozšiřovat i na další veřejná místa.

Disney-selfie-stick-ban-01

Zdroj: Orlando Sentinel

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře