Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHololens od Microsoftu budou používat na Mezinárodní Vesmírné Stanici (ISS)

Hololens od Microsoftu budou používat na Mezinárodní Vesmírné Stanici (ISS)

NASA uvedla, že pošle dva headsety pro augmentovanou realitu od Microsoftu na Mezinárodní Vesmírnou Stanici (ISS). Astronautům však bude pomáhat i během výcviku na zemi.

Společně s aplikací Sidekick bude Hololens pomáhat během výcviku úkonů nezbytných pro pobyt na ISS. Ve vesmírném prostoru se pak Hololens stane skvělým společníkem, který je provede každodenními úkony a poradí jim i s těžšími úlohami.

NASA konkrétně uvedla, že Sidekick má dva módy – Remote Expert a Procedure. První z nich umožňuje technikovi nebo operátorovi mluvit s astronautem skrze Skype. Headset přenáší hlas astronauta na Zemi a obráceně, umí však například i promítat kreslené poznámky.

Druhý mód potom znázorňuje text a ilustrace nad objekty, díky čemuž se rozšiřují znalosti astronautů a tím pádem by měla klesat doba nutná pro jejich výuku.

Zařízení Hololens se do vesmíru dostanou 28. června na palubě komerčního letu společnosti SpaceX. Tento let je zajímavý i tím, že raketa se po vyložení nákladu na ISS pokusí přistát na člunu.

Zdroj: GameSpot

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře