Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyPrůlomová technologie umožní Samsungu zdvojnásobit kapacitu baterií

Průlomová technologie umožní Samsungu zdvojnásobit kapacitu baterií

Společnost Samsung patří mezi největší inovátory na světě, což se jí často vyplácí. Tak například nyní její vědci vyvinuli novou technologii, která při zachování velikosti umožňuje zvýšit kapacitu Li-Ion baterií téměř o 100%. 

Technologie, která umožňuje vyrobit křemíkovou katodu obalenou grafenem, však nezvyšuje pouze samotnou kapacitu baterií, ale také jejich životnost. Inženýři ze Samsung totiž sáhli po vícevrstevných konstrukčních prvcích. Právě životnost baterií přitom byla zatím největším problémem, s nímž se potýkaly i jiné vědecké týmy.

Dá se očekávat, že tato technologie otřese trhem (nejen) s mobily. V budoucnosti bychom se díky ní mohli dočkat smartphonů se stejnými rozměry, ale s mnohem vyšší výdrží na baterii. Kolikrát jsme po něčem takovém volali? Už si ani nepamatujeme.

Technologii vysokokapacitních  baterií nyní čekají další testy a ladění a nakonec i samotný schvalovací proces. Pokud vše půjde podle plánů Samsungu, měli bychom se dotykových zařízení s extra výdrží dočkat už za 2 – 3 roky. Jak se těšíte?

samsung_1432813772

Zdroj: AA

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. No,to je dobré,ale za 2-3.roky budou žrát mobily 2x tolik co dnes,takže to bude spíše nutnost.

  2. Ve výsledku se zmenší velikost baterie, výrobní cena, naproti tomu cena telefonu půjde nahoru, protože to je přeci něco extra a někde už je asi nějaký tým, který vymýšlí, jak zajistit, aby se to dobíjelo 2x denně…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře