Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkySanDisk představil microSD kartu s největší kapacitou na světě

SanDisk představil microSD kartu s největší kapacitou na světě [MWC]

Toužili jste někdy po microSD kartě, na kterou můžete nahrát víceméně stejné množství obsahu jako na svůj pevný disk v počítači? Toto přání vám splní novinka od SanDisku, jež pojme až 200 GB dat.

Společnost SanDisk představila v Barceloně na právě probíhajícím veletrhu MWC novou paměťovou kartu, která je určena zejména všem náročným uživatelům.

Novinka Ultra microSDXC 200GB UHS-I PE při velmi malých rozměrech (je menší než lidský nehet) nabízí neuvěřitelnou kapacitu 200 GB a přenosovou rychlost až 90 MB/s. Výrobce uvádí, že bez problémů pojme až 20 hodin videa v rozlišení Full HD 1920 × 1080 obrazových bodů. Za pouhou minutu je na ni možné uložit až 1200 fotografií o průměrné velikosti 3,5 MB.

Ke kartě bude možné navíc stáhnout mobilní aplikace pro Android, konkrétně SanDisk Memory Zone pro zálohování dat a OptiMem, která dovoluje zálohování vnitřní paměti mobilních zařízení na paměťovou kartu.

Cena za novou 200GB kartu se udává 399 dolarů (9 700 Kč). Dostupnost je naplánována na druhé čtvrtletí letošního roku. Podle výrobce by novinka měla fungovat ve všech telefonech a tabletech, podporujících 128GB karty.

sandisk_200gbZdroj: SanDisk

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Jak se dostali na 200GB?
    Ale super, konečně začnou padat ceny 128GB karet.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře