Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHTC představilo chytrý náramek Grip, rozumí si s Androidem a iOS

HTC představilo chytrý náramek Grip, rozumí si s Androidem a iOS

Na veletrhu Mobile World Congress společnost HTC ukázala svůj první kus fitness příslušenství. Jmenuje se Grip, má zahnutý displej a je určen pro atlety a další sportovní nadšence. Na jeho výrobě se podílela oděvní firma Under Armour.

Náramek na první pohled nápadně připomíná starší Nike FuelBand 2. Na zakřiveném 1,8palcovém PMOLED displeji s rozlišením 32 × 160 pixelů se zobrazují údaje o čase, vzdálenosti a také notifikace z připojeného telefonu.

Uvnitř zařízení najdeme kmitat procesor STM 32L151QDH6, který doplňuje 8 MB SRAM a 16MB flashové úložiště. Náramek se k telefonu připojuje pomocí technologie Bluetooth 4.0 a nechybí mu ani G-sensor, gyroskop, kompas, GPS, senzor světa a „sensor hub“, o jehož funkci zatím nemáme žádné informace.

Při běžném každodenním používání Grip vydrží až dva a půl dne na jedno nabití. Při zapnuté GPS se však výdrž smrskne na pouhých pět hodin. Zařízení kromě ušlé vzdálenosti a spálených kalorií také sleduje a zaznamenává údaje o spánku a bez problémů jej lze připojit k externím monitorům tepové frekvence, například Under Armour A39.

Náramek HTC Grip bude na jaře 2015 k dostání v Severní Americe ve třech různých velikostech. O dostupnosti na českém trhu HTC dosud neinformovalo.

1 (3)

1 (2) 1 1 (1)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Bude to fungovat jako nejak takhle. Vezmu si naramek na behani a gps mi zaznamena vse. Bez pritomnosti mobilu ?

    • Vzhledem k tomu, že má svou vlastní GPS a paměť, tak je pravděpodobné, že by to takhle fungovat mělo. Ale jestli to tak opravdu bude, to netuším.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře