Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung zaplatí Applu téměř miliardu dolarů, rozhodl definitivně soud

Samsung zaplatí Applu téměř miliardu dolarů, rozhodl definitivně soud

Společnost Samsung zneužila patenty svého největšího rivala Apple a musí mu zaplatit odškodné téměř 930 milionů dolarů (18,4 miliardy korun). V klíčovém sporu o tom rozhodl odvolací soud v San Jose.

Na druhou stranu, americkému výrobci se nepodařilo docílit zákazu prodeje starších chytrých telefonů Samsungu na americkém trhu, což je pro něj velký neúspěch.

Apple argumentoval tím, že zákaz prodeje by jeho asijskému konkurentovi zabránil v kopírování budoucích technologií. Hlavní soudkyni kalifornského soudu Lucy Kohovou ale neobměkčil.

Kohová také snížila výši odškodného, které Samsung musí zaplatit Applu za zneužití jeho několika patentů. Škoda byla vyčíslena loni v srpnu na 1,02 miliardy dolarů. Podle konečného rozhodnutí poroty u soudu v Kalifornii ale Samsung zaplatí 929,8 milionu dolarů.

Obě firmy spolu vedou patentové spory ve více zemích světa, spor před americkým soudem však byl považován za jednoznačně nejdůležitější. Pro Apple nedopadl zcela podle představ.

A woman tries the silver colored version of the new iPhone 5S after Apple Inc's media event in CupertinoZdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře