Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamsung začne prodávat mechanickou klávesnici pro Galaxy S6 edge+. Cenou přestřelil

Samsung začne prodávat mechanickou klávesnici pro Galaxy S6 edge+. Cenou přestřelil

Jihokorejský výrobce na čtvrteční tiskové konferenci nepředstavil pouze mobilní telefon Galaxy S6 edge+, ale také jedno zajímavé příslušenství. Jedná se o klávesnici Keyboard Cover s fyzickými tlačítky, která se nasazuje na spodní část telefonu.

Netradiční příslušenství se má začít prodávat během září, ale případné zájemce už dopředu varujeme, cena bude astronomická. Podle našich informací si Samsung řekne o více než 2 000 Kč, což je opravdu dost a zřejmě to od nákupu odradí i nejzarytější příznivce mechanických QWERTY klávesnic.

Externí klávesnice od Samsungu přitom není v podstatě nic jiného než obyčejný kryt dolní části displeje přesně v místech, kde se nachází ta softwarová. Tlačítka tak pouze předávají příkaz na dotykovou obrazovku, nejedná se tu tedy o žádnou speciální bezdrátovou komunikaci s telefonem, jak se dříve spekulovalo.

Příslušenství je zatím jen kompatibilní s modelem Galaxy S6 edge+, do budoucna se však  počítá i s klávesnicemi pro Galaxy Note 5 a telefony Galaxy S6 a S6 edge.

Samsung+Keyboard+Cover+fullbleed+2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Dáte hodně přes 20k za samotný telefon a 2k za klávesnici vám přijde moc?

  2. Co má cena telefonu společného s cenou příslušenství? Řeknu ti to: nic.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře