Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyBudoucnost je už dnes: Číňané ukázali funkční prototyp průhledného mobilu

Budoucnost je už dnes: Číňané ukázali funkční prototyp průhledného mobilu

ZUK, levoboček společnosti Lenovo, dnes představil svůj první smartphone ZUK Z1. Jedná se o slušně vybavený model se Snapdragonem 801, 13Mpx fotoaparátem a 4100mAh baterií. Hlavní hvězdou tiskové konference se však stal testovací vzorek telefonu s transparentním displejem, který vypadá jako z nějakého hollywoodského sci-fi filmu.

Žádné technické specifikace ZUK neprozradil. Smartphone ale funguje tak, jak byste od něj očekávali. Dá se z něj volat, poslouchat hudbu nebo prohlížet obrázky v galerii. Jako systém byl zřejmě použit upravený Android.

Spekulovat o tom, kdy se tento průhledný smartphone dostane do prodeje, považuji za předčasné. Jde totiž především o ukázku, co již dnešní technologie dokážou.

Pokud se časem podaří výrobcům vyladit výrobní proces, aby nebyl příliš nákladný a vyřešit další důležité věci, jako např. napájení, mohou se za pár let stát transparentní mobily tak běžné, jako jsou dnes třeba „véčka“.

1

2

4

3

5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Ta poslední věta je docela úsměvná, ví autor, že je rok 2015 ? 😀
    (bez urážky, jde jen o vtip)

  2. Transparentné displeje nemajú s ovládaním nič spoločné, ide len o efekt, využiteľný tam, kde je vhodné občas cez displej vidieť niečo iné, teda napríklad okná, čelné sklo auta, prilba pre motorkára. Na mobile to vhodné nie je, pretože to sťažuje čítanie zobrazených informácií a mobil nepoužívame na pozeranie cez.

    Toto mi trochu pripomína fascinovanie priehľadnými tabuľami v súčasných detektívkových seriáloch, kde veselo čmárajú na sklenenú tabuľu, ale sotva vidia, čo načmárali 🙂 V skutočnom svete sa stále používajú klasické nepriehľadné tabule. Pre tých, čo nechápu odporúčam, aby si popísali fixkou okno nejakým textom a potom niekoho iného požiadali, nech to prečíta a urobili porovnanie s klasickou tabuľou 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře