Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung vyhlásil finalisty prvního kola soutěže pro vývojáře aplikací „Samsung Gear App...

Samsung vyhlásil finalisty prvního kola soutěže pro vývojáře aplikací „Samsung Gear App Challenge“

Společnost Samsung zveřejnila 200 úspěšných aplikací, které postoupily z 1. kola soutěže pro vývojáře mobilních aplikací Samsung Gear App Challenge 2014.

Soutěž byla vyhlášena v květnu letošního roku s cílem podpořit úsilí vývojářů z celého světa k vytvoření aplikací optimalizovaných pro nositelné příslušenství Samsung. Celkově bylo do soutěže přihlášeno 980 aplikací, mezi nimiž nechyběly aplikace LBS (Location Based Service) pracující s aktuální pozicí uživatele, nebo aplikace pro plánování času, RSS čtečky, herní aplikace a spousta dalších. Přihlásili se vývojáři z 69 zemí včetně České republiky a Slovenska.

„Takový zájem ze strany vývojářů nás velmi těší. Jejich nadšení pro segment nositelného příslušenství Gear je více než zřetelný a podporuje to i naši snahu vyvíjet zařízení, která uživatelům rozšíří možnosti a dopřejí neobyčejné zážitky,“ řekl Won-Pyo Hong, prezident a ředitel Media Solution Center. „Úspěch soutěže dokazuje vzrůstající potenciál na trhu nositelného příslušenství, a proto budeme nadále podporovat úsilí vývojářů při tvorbě nových aplikací.“

V prvním kole bylo hlavními kritérii pochopení vlastností hodinek Gear, přínos aplikace pro jejich uživatele a její unikátnost. 200 úspěšných účastníků získalo 2 000 dolarů a postoupilo do dalšího kola. Druhé kolo zúží výběr na 40 finalistů, kteří se mohou těšit na podíl z finanční částky 850 000 dolarů.

Celkový vítěz získá 100 000 dolarů a 10 nejlepších aplikací bude navíc zařazeno do veřejné soutěže o Cenu popularity. Její vítěz pak získá BMW i3.

Deset finalistů bude vyhlášeno v průběhu konference Samsung Developers Conference, která se koná v Moscone West Center v San Francisku od 11. do 13. listopadu 2014. Finalisté budou na konferenci pozváni a dostanou zde možnost své aplikace představit.

Seznam 200 finalistů prvního kola naleznete na stránkách Samsung Gear App Challenge.

87

Zdroj: TZ Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře