Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyKovový Samsung Galaxy Alpha výdrží na baterku neoslní. Nestačí na Galaxy S5,...

Kovový Samsung Galaxy Alpha výdrží na baterku neoslní. Nestačí na Galaxy S5, ani na zmenšeninu S5 mini

Redaktoři serveru gsmarena.com proklepli výdrž nového smartphonu Galaxy Alpha. První testy ukázaly, že ani zdaleka nenabídne hodnoty naměřené s modely Galaxy S5 a S5 mini.

Metodika webu gsmarena se skládá ze čtyři dílčích testů: výdrže při brouzdání na webu po WiFi s automatickým načítáním stránky každých deset sekund při jasu displeje nastaveném na padesát procent až do úplného vybití baterie, výdrže při hovorech v 3G síti, přehrávání videa ve standardním rozlišení s jasem opět na polovině a výdrže v režimu nečinnosti.

Samsung Galaxy Alpha dosahuje při volaní výdrže 13 hodin 20 minut, při prohlížení stránek 8 hodin 25 minut a při přehrávání videa 8 hodin 5 minut. Při průměrném používání smartphonu se podle redaktorů dostanete na hodnotu 52 hodin, což je o 28 procent horší výsledek než v případě modelu S5 mini.

Vydrží na baterku tedy Alpha není žádným rekordmanem, ale ani žádný propadák – zkrátka průměr.

gsmarena_002

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře