Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNexus 6 mění název na Nexus X, představen světu bude bez fanfár

Nexus 6 mění název na Nexus X, představen světu bude bez fanfár

Nový Nexus bude velmi výkonný a skvěle vybavený smartphone. Těšit se můžeme na QHD displej a čtyřjádrový procesor Snapdragon 805. Dočkat bychom se měli koncem října. Obrovským překvapením je název telefonu.

Zhruba po týdnu je na webu opět pořádně živo. Objevily se totiž nové informace o chystaném Nexusu, referenčním smartphonu s operačním systémem Android. Došlo na potvrzení špičkové výbavy, kde udává prim procesor Snapdragon 805, který doplní 3 GB operační paměti a fotoaparát s 13Mpx rozlišením (a doufejme, že i podporou optické stabilizace obrazu). Pomyslnou třešničkou na dortu bude QHD displej s rozlišením 1 440 × 2 560 pixelů, jenž nabídne obraz ostrý jako pohlednice.

Nejasno panuje v otázce velikosti displeje. Znovu se hovoří o úhlopříčce 5,9 palce a vůbec poprvé také o 5,3palcovém panelu. Podle údajů ze stránek GFXBench má nový Nexus dostat 5,2palcový displej. Údaje o úhlopříčce zatím berme s rezervou.

Kromě výčtu a potvrzení specifikací jsme se dozvěděli i to, že se chystaný šestý Nexus nebude jmenovat Nexus 6. Údajně kvůli tomu, že by došlo k porušení autorských práv knihy „Sní androidi o elektronických ovečkách?“ spisovatele Philipa K. Dicka, ve které se objevují androidi Nexus 6 a která se stala předlohou pro film Blade Runner. Dávalo by smysl, kdyby se Google chtěl vyhnout žalobě a my se na podzim v obchodech namísto s Nexusem 6 setkali s Nexusem X.

Nový Nexus X bude představen na přelomu října a listopadu a bude jedním z prvních přístrojů s novým Androidem L. Google údajně neplánuje žádnou tiskovou konferenci, představení má proběhnout formou tiskové zprávy.

Androids-Dream-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře