Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůRecenzeVelký výběr nejlepších sportovních her pro Android, iOS i WP

Velký výběr nejlepších sportovních her pro Android, iOS i WP

Protáhnout si tělo sportem je asi to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, o tom není třeba sáhodlouze diskutovat. Jenže co dělat, když venku na sport není zrovna ideální počasí, nebo když nám v troše toho pohybu překáží nedostatek času, dočasná zdravotní indispozice, nebo prostě jen chybějící chuť a nálada?V takovém případě je jednou z mnoha variant třeba i pěkná relaxace v pohodlí domova a nad některou ze zajímavých sportovních her.

Sportovní hry v telefonech nemají takovou tradici jako různé triviální hříčky, logické hry, či strategie, proto je mnohem obtížnější na kvalitní sportovní hru vůbec narazit. Abychom vám v hledání pomohli, rozhodli jsme se dát dohromady seznam nejlepších sportovních her pro mobily.

Tento seznam sice není tak dlouhý jako ostatní naše výběry, na druhou stranu v něm ale najdete zástupce všech nejznámějších sportovních odvětví včetně fotbalu, tenisu, basketbalu, lyžování a další. Vedle toho jsme se snažili rozhodit sítě a zahrnuli tituly pro všechny mobilní platformy. Na své si tak přijdou majitelé Androidu, iOS i Windows Phone. Doufáme, že si hry zde uvedené pořádně užijete!

FIFA 14

Ať se nám to líbí nebo ne, značka FIFA drží monopol na nejlepší fotbalovou hru jak na poli počítačů a konzolí, tak i na našich mobilech. Slušná grafika, ucházející fyzika, výborné dotekové ovládání a aktuální soupisky týmů, to je jen zlomek předností nejnovějšího mobilního FIFA fotbalu. Milovníci zeleného pažitu ale tohle všechno nejspíše už dávno vědí. Hokejovou alternativou FIFA 14 je hra 2K Sports NHL 2K11.

fifa 14 - 2

[appbox googleplay com.ea.game.fifa14_row]

[appbox appstore 639810666]

[appbox windowsphone 0ed6989b-5cb9-4b70-a58b-536c0dce36b2]

Score! World Goals

Score! World Goals je spíše hříčka než klasická hra, zábavy si s ní ovšem užijete stejně. Ve hře se vrátíte do minulosti a pokusíte se skórovat tak, jako to udělali vaši fotbaloví hrdinové v těch nejdůležitějších fotbalových okamžicích. Vedle požitku ze hry samotné (nejedná se však o nic akčního), tak můžete mít požitek z toho, že jste vstřebali zajímavé historické informace.

Score Classic Goals

[appbox googleplay com.firsttouchgames.score]

[appbox appstore 490952152]

Virtua Tennis Challenge

Ve hře Virtua Tennis Challenge budete stejně jako v přechozích dvou hrách také honit míček, zde se však nebude jednat o kopačák, ale o tenisák. Virtua Tennis Challenge nabízí možnost kariéry, ale i klasické rychlé hry a to na všech tenisových površích. Hráče potěší několik různých úderů i možnost jejich natrénování v zábavných minihrách. Co víc si přát?

Virtua Tennis Challenge

[appbox googleplay jp.co.sega.vtcf]

[appbox googleplay jp.co.sega.vtc]

[appbox appstore 535919185]

[appbox appstore 517271093]

Ski Challenge 14

Ski Challenge 14 vtrhla na naše mobily minulý rok na přelomu podzimu a zimy a způsobila tam malé pozdvižení – tedy alespoň mezi kompetitivně naladěnými milovníky sjezdového lyžování. Ve hře máte v podstatě jen dvě možnosti – zajet si trénink, nebo se pustit do soupeření s časy ostatních hráčů. Při každém pokusu vás doprovází „duch“ hráče, který se časově umístil hned před vámi, takže ačkoliv přítomnost hráčů jako takových chybí, motivace k dobrým výsledkům je obrovská. Zápolení na jednotlivých věrně zpracovaných svazích vycházejících ze skutečné předlohy (např. svaz ze Soči) bylo vždy časově omezeno a i poslední z turnajů už dávno skončil. Poté byla aplikace stažena z obchodů a nyní se čeká na její pokračování s názvem Ski Challenge 15. Do té doby si můžete přečíst pár zajímavých informací, nebo se pokochat screenshoty.

Ski Challenge 14

Trial Xtreme 3

Nyní zase něco pro obdivovatele extrémních sportů. V Trial Xtreme 3 se můžete pustit do závodění na motorkách. Vaším hlavním úkolem je projet jednotlivé tratě, v nichž jsou porůznu se vyskytující překážky. Tato motokrosová hra přitom vyniká velice povedenou fyzikou, která vám na jednu stranu sice nic nedaruje, na druhou stranu vás ovšem nenechá pochybovat o tom, kde a zdali jste vlastně udělali chybu. Z obrázků je zřejmé, že autoři si dali záležet i na grafice, takže doplníme už jen skutečnost, že hra je k dispozici zdarma, takže si ji můžete v klidu vyzkoušet.

[SCM]actwin,0,0,0,0;ScreenshotCaptor 12.1.2014 , 21:20:31

[appbox googleplay com.x3m.tx3]

[appbox appstore 575570111]

[appbox windowsphone a8765ca0-1a47-4c26-a8c3-ad70c31a58f3]

True Skate

Extrémní sporty jsou zábavné jak při dívání v televizi, tak i při hraní na telefonech  a tabletech. Alespoň tedy v podání vývojářů z True Axis, kteří nám přinesli skateboardovou hru True Skate. V ní se jako každý správný skejťák snažíte dělat triky na prkně a přitom si moc neublížit. Neustále se rozšiřující základna fanoušků této hry se před nedávnem dočkala updatu, který přinesl novou lokaci, tím by to však prý nemělo končit. Přislíbeno je i další rozšíření, takže dvacka, kterou hra v současné době stojí, by měla být skvělou investicí.

true skate

[appbox googleplay com.trueaxis.trueskate]

[appbox appstore 549105915]

Real Boxing          

Máte chuť dát si s někým, jak se říká „po čuni“ a přitom byste ráno nechtěli řešit, zdali monokly při cestě do práce schováte pod sluneční brýle, nebo raději nebudete ven vůbec vycházet? Potom si stáhněte hru Real Boxing a užívejte pravý a levý hák v ringu uštědřujte pouze skrze displej vašeho zařízení, je to obrovská zábava! A ta grafika! Skoro vidíte, jak sportovcům po čele tečou čůrky potu!

Real Boxing

[appbox googleplay com.vividgames.realboxing]

[appbox appstore 534473264]

NBA JAM

Basketbalová hra. Dlouho jsme přemýšleli, zdali do našeho výběru zařadit raději poměrně novou NBA 2K14, nebo lehce obstarožní NBA JAM. Proč jsme se na konec rozhodli sáhnout raději do archivu? Jednoduše proto, že NBA JAM se nám zdá zábavnější. Jedná se o arkádku, která nešetří přehnanými triky, díky nimž se cítíte jako skutečný král hřiště. A o to přeci jde!

nba jam

[appbox googleplay com.eamobile.nbajam_row_wf]

[appbox appstore 402370879]

[appbox windowsphone 0c1186c6-96d4-43d7-93fe-e893632d1500]

Homerun Battle 2

Baseball v našich končinách sice není nejpopulárnějším sportem, Homerun Battle 2 jsme ovšem do našeho výběru zařadit museli. Baseball v této hře najdete v té nejčistší podobě a to ve formě odpalů. Tato herní mechanika je přitom zpracována na jedničku a ještě dána do kontextu soupeření v nejlepších odpalech s hráči z celého světa. Jedinou nevýhodou proto je nutnost být kvůli multiplayeru neustále připojeni k internetu.

homerun-battle-2

[appbox googleplay com.com2us.homerunbattle2.normal.freefull.google.global.android.common]

[appbox appstore 491221570]

[appbox appstore 466710109]

Table Tennis Touch

Nikdy bychom neřekli, že stolní tenis v mobilech by mohl být zábavný. Jenže pak přišla hra Table Tennis Touch a ta nás z našeho omylu rychle vyvedla. Spousty turnajů, chytlavé tréninkové minihry a hlavně dokonalá fyzika úderů, to je mix, kvůli kterému jsme si na prstu vytvořili pořádný puchýř a to skoro dobrovolně. Bolelo to, ale touha hrát byla prostě větší.

table-tennis-touch

[appbox appstore 860620713]

8 Ball Pool

Teď se pro změnu vrhneme na něco klidnějšího. 8 Ball Pool je kulečníková hra, v níž čelíte hráčům z masa a kostí a snažíte se jim ukázat, že poučku „úhel dopadu rovná se úhel odrazu“ máte zažitou lépe než oni. V každém jednom klání přitom hrajete o společný bank herních peněz, do kterého před hrou vložíte se soupeřem stejnou částku. Kouzlo tohoto systému tkví v tom, že pokud se vám bude dařit, můžete vstoupit do her za větší peníze. Pokud se vám pak dařit nebude, budete muset šetřit, nebo si nějaký ten peníz dokoupit. Ano, tušíte správně, hra je free-to-play, my jsme do ní však ještě nevložili ani korunu. A to už ji hrajeme několik měsíců.

8 ball pool

[appbox googleplay com.miniclip.eightballpool]

[appbox appstore 543186831]

Právě jsme vás seznámili s 11 sportovními hrami, které jsou podle nás tím nejlepším, co v obchodech s aplikacemi můžete najít. To však neznamená, že naše redakce obsáhla úplně všechny kandidáty. Z našeho výběru jsme vynechali například poměrně novou hru SuperPro Snowboarding, kterou jsme ještě nestihli dostatečně odzkoušet (i když se nám zatím líbí moc). Své místo měla dostat také hra Riptide GP2, u té nám ale nakonec přišlo vhodnější zařadit ji do žánru „závodních her“ a tudíž ji uvést v jiném žebříčku. Za zmínku pak určitě stojí i Football Manager Handheld, to ovšem pro změnu zase strategie.

Vedle jmenovaných her se do našeho výběru nedostaly i kousky, o kterých možná ani nevíme, že existují. Tímto tedy vyzýváme vás, naše čtenáře, abyste nám dali vědět, jaké herní tituly byste do žebříčku nejlepších sportovních her zařadili vy? Za každý tip vám předem děkujeme!

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře