Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung vstoupil do programu Visa Digital Enablement. Tento krok urychlí nástup bezkontaktních...

Samsung vstoupil do programu Visa Digital Enablement. Tento krok urychlí nástup bezkontaktních mobilních plateb

Ohlášená spolupráce dvou významných globálních hráčů na poli mobilních plateb výrazně přibližuje možnost pro spuštění služby Samsung Pay i v České republice. Ta totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

„Česká republika patří v rámci Evropy k lídrům přijímání nových platebních technologií. Počet chytrých telefonů a dalších podobných se rok od roku zvyšuje a právě služby jako Samsung Pay svou jednoduchostí a zákaznickou pohodlností významně pomohou osvojení mobilních plateb mezi zákazníky a zajistí, že se mobilní platby brzy stanou preferovaným způsobem platby,“ uvádí David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Program VISA Digital Enablement (VDEP) usnadňuje vydavatelům karet a technologickým firmám přístup k tokenizační službě Visa Token Service (VTS). Samsung bude tuto službu používat k zajištění mobilních plateb. Vstup do programu jihokorejskému výrobci poskytne záruku, že finanční instituce budou moci Samsung Pay nabízet pohodlným a jednoduchým způsobem, což povede k urychlení dostupnosti platem přes chytré mobily pro spotřebitele po celém světě.

samsungpay-500x281Zdroj: Visa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře