Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySamsung snižuje výrobu "vybuchujícího" telefonu Galaxy Note 7

Samsung snižuje výrobu „vybuchujícího“ telefonu Galaxy Note 7

Samsung dnes připustil další problémy se svým smartphonem Galaxy Note 7, nepotvrdily však zprávy, podle nichž přerušil jeho výrobu. Jihokorejská firma pouze sdělila, že „upravuje produkci a objemy dodávek“, aby zajistila jejich bezpečnost po zprávách, že problém s přehříváním baterií mají i opravené verze.

Potíže s bateriemi jsou dosud největším problémem Samsungu a pro společnost mohou být vysoce nákladné. Vadné akumulátory totiž mohou být nebezpečné i pro majitele přístrojů a jejich okolí. Na konci minulého týden se v letadle vznítil Note 7 s novou baterií. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Američtí operátoři AT&T a T-Mobile ale zřejmě nechtějí nic ponechat náhodě a proto včera večer oznámili, že telefon přestávají prodávat a vyměňovat zákazníkům jeho starší verze za nové.

Galaxy Note 7 se začal prodávat už na přelomu srpna a září. Téměř okamžitě byl ale prodej ukončen. Firma novopečeným majitelům telefonu nabídla finanční kompenzaci či bezplatnou výměnu za nový kus. Jak se ale ukázalo, ani „opravené“ modely nejsou zcela v pořádku.

spiralbinder-2016-18

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře