Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Note 7 s novou baterií znovu shořel, letadlo muselo být...

Samsung Galaxy Note 7 s novou baterií znovu shořel, letadlo muselo být evakuováno

Před několika dny došlo k opětovnému zahájení prodeje chytrých telefonů Galaxy Note 7 od Samsungu. Firma uváděla, že se jí podařilo vyřešit problémy s přehřívajícími se bateriemi, které v některých případech začaly dokonce hořet, někteří uživatelé ale nadále hlásí velké potíže.

Deník Korean Herald informoval, že baterie některých přístrojů se velmi rychle vybíjejí a lidé si také údajně stěžují na to, že smartphony při vyšším zatížení začnou nezvykle hřát a že je velmi nepříjemné je držet v ruce. Tím však již tak smutný příběh Samsungu zdaleka nekončí.

V minulých hodinách totiž technologické weby obletěla zpráva o vyhoření baterie Note 7 v letadle společnosti Southwest Airlines na letu 994 z Louisville do Baltimoru. Akumulátor phabletu explodoval poté, co cestující na žádost palubního personálu telefon vypnul a strčil do kapsy.

Majitel smarpthonu Brian Green uvedl, že Note 7 nabíjel skrze bezdrátové nabíječky, a potvrdil, že indikátor baterie na displeji měl zelenou barvu, což je vizuální indikátor toho, že šlo o vyměněný kus. Svoje tvrzení Brian navíc ještě podpořil fotografií prodejního balení, na kterém se nachází malý černý čtvereček. Ten také odlišuje problémový a opravený model.

Jedno je jisté: Pro Samsung se celá věc opravdu nesmírně komplikuje a v ohrožení je bez nadsázky pověst celé značky. Nejen pro zákazníky by proto asi bylo lepší, aby Note 7 firma definitivně stáhla z prodeje a už jednou pro vždy na něj zapomenula.

samsung-galaxy-note-7-242325

samsung-galaxy-note-7-242326

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře