Sony vydává pro Xperie Z3+, Z4 a Z5 nový firmware


Sony vydává pro Xperie Z3+, Z4 a Z5 nový firmware

Japonské Sony přináší pro své starší smartphony novou softwarovou aktualizaci. Neobsahuje nejnovější verzi operačního systému Android, avšak zaměřuje se na opravy různých chyb a vylepšení zabezpečení.

Společnost Sony opět dokazuje, že opravdu nepatří k těm výrobcům, co na své telefony po několika měsících zanevřou a nechají je na milost komunitě.

Důkazem je nový update pro Xperie Z3+, Z4 a Z5 s označením 32.2.A.0.305, který přináší především důležité bezpečnostní záplaty pro systém Android. K dalším novinkám patří funkce „jemné nabíjení“ („Soft charging“), která záměrně sníží rychlost, jakou je přístroj nabíjen. Tato dobíjecí strategie by měla prodloužit celkovou životnost baterie.

Mezi další změny patří vylepšení hlasitosti při vyzvánění a oznámení notifikací a aktualizace údajně zlepšuje i správu spárovaných zařízení přes Bluetooth.

Xperia-Z5_32.2.A.0.305_1-315x560 Xperia-Z5_32.2.A.0.305_3-315x560

Zdroj: Xperia Blog

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. eking

    Ano, pokud máte vlajkový model, tak dostáváte aktualizace, na ostatní modely SONY kašle. Teď se dívám po novém telefonu a tuhle značku v seznamu nemám.

  2. Martin

    Dřív jsem měl Xperii M2 , představena v únoru 2014 na Androidu 4.2, v lednu 2016 přišla aktualizace na 5.1.1 a ještě v létě 2016 přišla aktualizace. Tedy skoro 2,5roku po uvedení na trh u telefonu za 5tisíc.
    Mě to nepřijde jako kašlání na nevlajkové lodě…Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.