Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkySamsung připravuje smartphone s Windows Phone 8.1. Jmenuje se ATIV Core

Samsung připravuje smartphone s Windows Phone 8.1. Jmenuje se ATIV Core

Samsung postupně rozšiřuje portfolio smartphonů. Dalším novým modelem bude ATIV Core, zástupce střední třídy s operačním systémem Windows Phone 8.1.

Server sammobile.com uvádí, že displej chystaného Samsungu má úhlopříčku 4,5 palce, rozlišení je HD 720 × 1 280 pixelů. Podle dostupných informací je paměť RAM zastoupena kapacitou 1 GB.

Fotoaparát má rozlišení osm nebo třináct megapixelů (zcela určitě zvládne zaznamenávat HD video) a kapacita baterie bude 2 100 mAh. Chybět samozřejmě nebude ani přední snímač pro videohovory a autoportréty. V tuto chvíli jeho rozlišení ale neznáme. Přístroj bude zřejmě používat jen dvoujádrový procesor.

Zatím není jasné, kdy Samsung novinku se systémem Windows Phone 8.1 představí. Nokia své nové modely začne prodávat už příští měsíc. Zhruba ve stejnou dobu asi vyjde i ATIV Core.

ivcore

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře