Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung představil externí SSD s USB-C portem a až 2TB kapacitou, můžete...

Samsung představil externí SSD s USB-C portem a až 2TB kapacitou, můžete ho připojit i k mobilu

Firma Samsung na veletrhu CES 2016 představila Portable SSD T3. Jedná se o externí solid-state disk nové generace, který má několik skvělých vlastností včetně vysoké kapacity.

Portable SSD T3 je o maličko větší, nežli předchozí externí disky Samsungu, stále se však jedná o velmi malé zařízení, které můžete vzít s sebou pohodlně třeba i na cesty.

Technologie V-NAND disku umožňuje rychlost zápasu a čtení až 450 MB/s, takže bude také velmi rychlý.

Portable SSD T3 podporuje standard USB 3.1, USB-C a USB 2.0, takže ho vedle počítačů a televizí připojíte třeba i ke smartphonu nebo tabletu.

Sympatická je také skutečnost, že Samsung nezapomněl na bezpečnost a svůj nový SSD vybavil speciálním softwarem, který umožňuje uložené údaje chránit heslem a zašifrovat je 256bitovou šifrou.

Portable SSD T3 bude dostupný ve 4 variantách – s 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB. Oficiálně si ho budeme moci koupit v USA, Číně, Jižní Koreji a v několika dalších zemích Evropy. Zdali se dostane i k nám do České republiky zatím není známo. A podobné je to i s cenou. Na tu si budeme muset počkat do příštího měsíce, kdy se zařízení dostane na trh.

samsung-ssd-2tb-cover

https://www.youtube.com/watch?v=GsVHSykXB0Y

Zdroj: Samsung

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře