Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung nabídne kulaté hodinky Gear S2 ve zlatě a platině

Samsung nabídne kulaté hodinky Gear S2 ve zlatě a platině

Jak bylo před několika dny avizováno, Samsung skutečně přivezl do Las Vegas, kde je v plném proudu veletrh CES, luxusní provedení chytrých hodinek Gear S2. První nový model se vyznačuje povrchem z 18karátového růžového zlata, druhý září platinou. Na vybraných trzích mají být novinky v prodeji během února.

Výbava nových modelů zůstává stejná, jako v případě základního provedení, které se v ČR nabízí od listopadu za doporučenou cenu 8 999 Kč. Jediná změna spočívá v povrchové úpravě a pásku.

Displej typu Super AMOLED má nadále průměr 1,2 palce a rozlišení 360 × 360 pixelů. Je stále plně kulatý a neobsahuje tak žádný efekt „prázdné pneumatiky“, jako je tomu například u modelu Moto 360.  Svižný provoz zajišťuje dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz. Operační paměť má kapacitu 512 MB, uživatelská potom 4 GB a nelze ji rozšířit.

Další výbava zahrnuje hudební přehrávač, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 a NFC. NFC lze použít i pro platby Samsung Pay. Nechybí senzor pro měření tepu či barometr. Hodinky potěší také krytím IP 68, tedy plnou odolností vůči vodě a prachu.

Nové Gear S2 classic budou v prodeji od února na vybraných trzích ve variantách: luneta z růžového zlata se slonovinovým koženým páskem a v kombinaci platinové lunety a černého koženého pásku.

Samsung Gear S2 classic_Platinum_Lside Samsung Gear S2 classic_Platinum_Back Samsung Gear S2 classic_Platinum_Front

Samsung Gear S2 classic_Rosegold_Rside Samsung Gear S2 classic_Rosegold_Front Samsung Gear S2 classic_Rosegold_Lside

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře