Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyApple snižuje produkci iPhonů 6s a 6s Plus. Důvodem je asi nízká...

Apple snižuje produkci iPhonů 6s a 6s Plus. Důvodem je asi nízká poptávka

Společnost Apple se prý chystá v tomto čtvrtletí zhruba o 30 procent snížit výrobu svých posledních modelů iPhonů. Píše o tom japonský list Nikkei. Podle listu zásoby přístrojů iPhone 6s a iPhone 6s Plus od uvedení na trh loni v září vzrostly. Firma proto omezí výrobu, aby prodejci mohli zásoby vyprodat. Výroba by se měla vrátit k normálu v období duben až červen.

„Je to překvapující snížení výroby, které signalizuje slabší poptávku, kterou Apple viděl u modelu 6s od začátku,“ uvedl analytik FBR Capital Markets Daniel Ives. „Burza se připravovala na snížení, ale tento rozsah je trochu znepokojující.“

Vlažné prosincové prognózy dodavatelů Applu, jako Jabil Curcuit, který vyrábí obaly pro iPhony, a Dialog Semiconductor, vyvolaly mezi analytiky obavy, že dodávky iPhonů by mohly poprvé klesnout. Někteří analytici se domnívají, že nové iPhony nemají dostatek zlepšení ve srovnání s předchozím modelem, a nejsou tak pro spotřebitele dostatečně přitažlivé.

Obavy o dodávky se promítají i do vývoje akcií. Od dubna ztratily akcie Applu asi čtvrtinu své hodnoty, napsala agentura Reuters. Mezi dodavatele Applu patří mimo jiné firmy Skyworks Solutions, Qorvo, Cirrus Logic, Sony, TDK, Alps Electric či Kyocera.

apple

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. iPhone 6 a 6 plus jsou staré modely. Nejnovější modely jsou 6S a 6S plus. Tak teď nevím, jestli se výroba snižuje u starších modelů, což je docela pochopitelné nebo se výroba snižuje u nových modelů a jsou tedy v článku modely uvedeny špatně.

    • U 6S a 6S + , jelikož je lidi nekupují, protože se jim zdá že nejsou o dost lepší než iPhone 6 a 6+, což já bych teda rozhodně neřekla.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře