Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkySamsung pozastavil obchody s čínským dodavatelem, který čelí podezření, že pro něj...

Samsung pozastavil obchody s čínským dodavatelem, který čelí podezření, že pro něj pracují děti

Společnost Samsung zastavila obchody s firmou Dongguan Shinyang Electronics Company, kterou podezírá z využívání dětské práce. Ze zneužívání nezletilých pracovníků obvinila stejného dodavatele před necelým týdnem i nevládní organizace China Labor Watch, informuje agentura Reuters.

Samsung měl u tohoto dodavatele od roku 2013 provést tři kontroly, na děti u výrobních pásů však nenarazil. Poslední audit byl proveden na konci června.

Organizace China Labor Watch, která sídlí ve Spojených státech, ve čtvrteční zprávě nicméně uvedla, že u tohoto čínského dodavatele zjistila nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.

Monitorovací systém Samsungu China Labor Watch pokládá za neúčinný a to i navzdory tomu, že známý výrobce mobilů nyní po dodavatelích chce, aby do přijímacího procesu zahrnuli osobní pohovory a pomocí skenerů ověřovali pravost průkazů totožnosti.

776-1uhTmc.AuSt.55

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře