Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkySamsung mění vedení mobilní divize. J.K. Shin ustupuje do pozadí

Samsung mění vedení mobilní divize. J.K. Shin ustupuje do pozadí

Jihokorejská společnost Samsung hlásí změnu v nejužším vedení. Z pozice šéfa mobilní divize odstupuje J.K. Shin, kterého nahradí D.J. Koh. Ten měl doposud na starosti projekty vyvíjející operační systém Tizen a platební systém Pay.

Za působení J.K Shina ve vedení mobilní divize se Samsung stal největším světovým prodejcem chytrých telefonů, když předstihl americký Apple. Nyní jsou ale jeho nejnovější modely řady Galaxy pod tlakem jak Applu, tak čínských rivalů Huawei a Xiaomi. Podíl asijského gigantu na světovém trhu smartphonů poslední rok klesal a s tím se zhoršovaly i zisky mobilní divize.

Před D.J. Kohem stojí nelehký úkol – musí zastavit pokles poptávky a podílu na trhu. Na jeho bedrech již bude ležet případný prodejní neúspěch chystaného top modelu Galaxy S7 a dalších špičkových telefonů.

Ve snaze zaujmout na trhu opět významnější postavení byl vyměněn také šéf dlouhodobých strategií. Toho pro změnu nahradil BK Yoon, který měl ve firmě doposud na starosti divizi pro televize a domácí spotřebiče.

028871_940

Zdroj:  The Verge

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře