Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyŠéf Facebooku Zuckerberg se stal otcem, vzdává se 99 % majetku

Šéf Facebooku Zuckerberg se stal otcem, vzdává se 99 % majetku

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg v příspěvku o narození dcery informoval, že 99 procent svých akcií Facebooku s manželkou postupně vloží do nové nadace s názvem Chan Zuckerberg Initiative. Jejím cílem bude „zlepšit tento svět pro příští generace“ a to především v oblasti boje proti chudobě a nemocem, za lepší vzdělávání a čistší energie.

Akcie, které se do nadace chystá vložit, mají v současnosti hodnotu asi 45 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč).

O narození dcery jménem Max Zuckerberg informoval na svém facebookovém profilu. Zveřejnil na něm zároveň také dopis, který se svou ženou Priscillou Chanovou dceři adresoval. Píší v něm o své představě světa, v němž by měla vyrůstat. V dopise oznámili také vznik charitativní nadace, do níž vloží většinu akcií Facebooku ze svého majetku.

Zuckerberg chce v příštích třech letech každý rok prodat nebo darovat akcie v hodnotě až miliardy dolarů (25,4 miliardy Kč). „V dohledné budoucnosti“ si prý ale hodlá ponechat kontrolní balík akcií.

Jednatřicetiletý šéf Facebooku už dříve oznámil, že si po narození své dcery plánuje vzít dva měsíce rodičovské dovolené. Kdo bude firmu po tuto dobu řídit ale nesdělil.

Priscilla and I are so happy to welcome our daughter Max into this world!For her birth, we wrote a letter to her about…

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne 1. prosinec 2015

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře