Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S9 získává s předstihem oficiální Android 10!

Samsung Galaxy S9 získává s předstihem oficiální Android 10!

Společnost Samsung dnes vydala zcela nečekaně nový Android 10 pro předloňské top modely Galaxy S9 a S9+. Na dostupnost updatu upozornili uživatelé v Německu a jak uvádí server SamMobile, aktualizace je k dispozici i ve Spojených státech pro ty, kteří telefony využívají v síti Xfinity Mobile.

Softwarová aktualizace pro Galaxy S9 a S9+ s Androidem 10 a uživatelským prostředím OneUI 2.0 má velikost mezi 1,8 GB až 1,9 GB. Uživatelé mohou dostupnost updatu snadno ověřit v Nastavení => Aktualizace softwaru a Stáhnout a instalovat.

Dřívější zprávy tvrdily, že výrobce na S9/S9+ nový systém dodá až v průběhu února/března. Opakuje se tak stejný scénář jako v případě řady S10, kdy Samsung vydal update s mírným předstihem a majitelé „desítek“ mohli své přístroje updatovat ještě před koncem roku a nikoli až v lednu. Otázkou nyní je, za jak dlouho aktualizace dorazí také na ostatní trhy. Samozřejmě že vždy existuje cesta, jak systém do telefonů nahrát, aniž byste museli čekat na to, až dorazí oficiální cestou. Stačí se podívat třeba na relevantní web SamMobile, odkud si můžete nový firmware stáhnout a do zařízení ho manuálně nahrát prostřednictvím programu Odin.

Uživatelské prostředí OneUI 2.0 přináší mnoho nového. Například se můžete těšit na vylepšený tmavý mód, který ušetří baterii, funkci Digitální pohoda se speciálním režimem Soustředění (Focus mode), vylepšenou klávesnici, více možností přizpůsobení obrazovky a samozřejmě i vylepšené animace a celkově uhlazenější design.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře